Windows Vista obok XP

Witam :lol:

Chciałem uzyskać pomoc w kwestii instalacji drugiego systemu operacyjnego jakim jest Vista.

Obecnie mam zainstalowanego Windowsa XP Home Edition SP3 o chciałem mieć obok drugi systemik.

Nie mam pojęcia jak to zrobić.

Dysk mam podzielony na 3 partycje ( C, D, E )

C jest partycją systemową. Na D również mam zainstalowane programy ( głównie gry - wtedy zmieniam domyślną ścieżkę instalacyjną )

Proszę o jakiś poradnik , albo dobrego tutka jak coś takiego zrobić.

I jak to wygląda w praktyce.

Interesuje mnie wszelkie info.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Wkładasz płytkę z Vistą i ją instalujesz normalnie, tylko nie na partycji C, bo tam masz XP. W czasie instalacji Visty wybierz np. partycje E i tam będziesz miał zainstalowaną Viste. Później przy włączaniu komputera będziesz miał do wyboru XP lub Vista.

Witaj,

Tutaj masz tutorial… http://www.vista.pl/porady/152_instalac … xp_3_.html Jest wszystko łącznie z tworzeniem partycji

O taki tutek mi chodziło.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Jak się ma sprawa z programami które instalowałem pod XP ??

Co z nimi ?? Kiedy będzie odpalona Vista.

Niektore bd dzialac niektore nie … ;/

to zalezy od programu[kodu źródłowego]

Ale radze na czysto wszystkie przeinstalowac bo tj z cinemaplayer’em dziala i odtwarza filmy na viscie kiedy byl instalowany pod XP,ale za to juz przy dostaniu sie do opcji programu,zawiesza sie… .

A ja mam pytanie odnośnie programów i gier.Jeśli mam Win XpSp3 na partycji C a np na D i E progrmy, gry i filmy a Vistę zainstaluje na partycji F to czy jak odpalę Vistę to będę miał dostęp do tych wszystkich programów i plików i będe mógł z nich bezprblemowo kożystać??

słuchaj, nie musisz zaśmiecać dysku programami, odpalasz te co masz zainstalowane, kiedy instalowałeś je pod XPeku, a które nie działają, to pobierasz i instalujesz w tym samym miejscu, gdzie instalowałeś dawniej aplikację. W ten sposób jest jeden program na dwie Windy. Z plikami nie będzie problemu, system powinien widzieć wszystko. Aha, uważaj, bo np. jak zainstalujesz na partycji E:/to instalator ją sformatuje, więc zrób kopię plików partycji, na którą będziesz instalował Vistę. Podaj jeszcze konfigurację komputera, ocenimy, czy w ogóle Vista ci pójdzie.

Spoko dzięki za wszystko Vista śmiga jak ta lala a pliki działają tak jak chciałem. :smiley:

ja zawsze jak mam xp i viste obok siebie zainstalowane to 2 systemy psuja sie nawzajem:P ciekawe czego to przyczyna dlatego teraz tak nie robie

a narazie nie mam problemów ale pewnie będe musiał usunąć Vistę bo zajelem nią cały dysk (60GB) a szczerze to nie jest mi ona potrzebna.A wgrywalem ją tylko w celach eksperymentalnych.Jak już wyjdzie Seven to sobie zainstaluję w ten sposób ale to jeszcze trochę czasu…