Windows Vista - Oryginalny aktywator nie działa

Witam,mam taki problem.

Pod koniec 2008 roku zakupiłem komputer z oryginalnym systemem Windows Vista Home Premium. Po jakimś roku, jako nieświadomy użytkownik zainstalowałem tego samego Windowsa z tym samym kluczem mojemu koledze. Wszystko działało w dalszym ciągu, ale po paru tygodniach wyskoczył mi komunikat, że system Windows wymaga aktywacji no i, że ogólnie ten klucz jest już używany. Poszedłem więc do kolegi i odinstalowałem mu tego windowsa na innego, który sobie załatwił sam. Ponownie zainstalowałem swojego Windowsa ze swoim kluczem, ale w dalszym ciągu ten klucz nie działał. Cały czas wyskakiwał komunikat, że klucz jest używany i czy chcę zakupić nowy. Wtedy odstawiłem tego windowsa i zainstalowałem inny system. Dziś z powrotem zainstalowałem tego samego Windowsa z tym samym kluczem i problem jest ciągle ten sam. Mam oryginalną płytę z oryginalną nalepką, na której jest klucz do aktywacji windowsa. Da się jeszcze coś zrobić żeby odzyskać ten klucz by znów normalnie mi działał?

Dzwoń do Microsoftu, dostaniesz instrukcje jak aktywować system.

Cześć

Najprościej będzie skontaktować się z MS i wyjaśnić sprawę.

Na pewno nie tłumacz się tak jak to opisałeś!

Powiedz, że masz wszystkie atrybuty legalności (nośnik, naklejkę COA, dokument zakupu) a nie możesz aktywować. Nic więcej!

:roll:

To jest do nich kontakt ? http://support.microsoft.com/contactus/ (zakładka “sprzedaż, licencje i pytania ogólne”?)

Podczas aktywacji masz wybór przez net lub telefon - wybierz przez telefon i wyświetli Ci się numer na który masz zadzwonić.

:roll:

Dobra, będę dzwonił do nich jutro, napiszę tutaj co mi powiedzieli i czy dało się jakoś rozwiązać problem. Może ktoś kiedyś będzie miał taki sam problem i komuś to pomoże.

Dodane 29.01.2013 (Wt) 11:48

A więc gdyby ktoś miał taki problem jak ja, to: przy aktywacji wybieramy opcję za pomocą połączenia telefonicznego i dzwonimy pod numer 801 802 000 - włączy się automatyczna sekretarka, która w 10 minut będzie nas prowadziła krok po kroku jak aktywować system. Zostaniecie poproszeni o odczytanie 6 cyfrowych pasków liczb, jest ich chyba 8 po czym zostanie dla Was wygenerowany kod składający się również z 6 cyfr, takich kodów będzie 8 i wklepujecie je w miejsca od A do H , zatwierdzacie, krótka weryfikacja i system uaktualniony. Od to cała robota.

p.s

Zastanawiam się tylko czy ten kod, który mam na nalepce będzie działa przy następnej aktywacji czy znowu będzie mi pokazywało, że jest nieaktywny i, że go ktoś używa? Jeśli tak, to w takim razie co się z nim dzieje, skoro tamten koleszka ma od paru lat swojego windowsa i nie używa mojego klucza i ja również tego klucza nie mogę wpisać?

Cześć

Na przyszłość zrób sobie kopię plików aktywacyjnych:

kopia-aktywacji-systemu-windows-windows-office-2010-t487450.html