Windows Vista - pobieranie obrazu zintegowanego z SP 1 i 2

Witam,

mały problem:

mam Windows Vista Home Premium, wersja pudełkowa, kupiona kilka lat temu.

Płytka instalacyjna w pudełku, poza tym, że jest nieco zniszczona, nie ma zintegrowanych service packów.

Na skutek pewnych komplikacji ta płytka nie chce mi zainstalować poprawnie Windowsa. Ten błąd został poprawiony w SP 1.

Pytanie: czy jest możliwość pobrania (najlepiej ze stron Microsoftu) ISO instalacyjnego ze zintegrowanymi Service Packami, bez żadnych niespodzianek w środku i legalnie?

Niestety nie da się. Jedyna możliwość to szukać obrazu w Internecie + sprawdzenie sum kontrolnych obrazu po pobraniu - jeśli będą te same, co te podane na stronie MS, to prawdopodobieństwo “niespodzianek” jest znikome. Co do samego pobierania, to jedni mówią, że legalne, inni, że nie.

Ewentualnie możesz jeszcze spróbować zintegrować SP1 do płyty instalacyjnej:

http://www.techit.pl/Artykuly/View.aspx … dows+vista

Chociaż tutaj wymagana jest najpierw instalacja Visty.

Możesz jeszcze próbować np. vLitem.

jaczula , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

@Frog poprawione, mam nadzieję, że może być

@Pablo55 szukałem wczoraj tych sum kontrolnych na stronach Ms, nie znalazłem i tak szczerze mówiąc nie wiem nawet, gdzie ich szukać

@martwy_wojownik problem nie leży w instalacji sp2, bo to instaluje się bez problemu

problem w tym, że przy instalacji na zainstalowanym już systemie, jeśli partycja 0 jest większa niż 40 GB i jej rozmiar jest wielokrotnością 4, czy jakoś tak, to instalator się wysypuje (błąd 0xE0000100)

Da się i to działa. Ja jestem wygodny, chcę sobie zapewnić aktualną instalkę i pytanie jest czy można to jakoś pobrać legalnie, najlepiej ze stron MS.

No trudno, w każdym razie dzięki.

A jest może coś takiego jak zamawianie nośników od Microsoftu? Jak wychodził SP 2 do Windowsa XP, to można było za darmo dostać płytkę ze SP (sam dostałem).

Jak zgłoszę, że mi się nośnik uszkodził, to jest jakaś możliwość dostania nowego?