Windows Vista pre-rc1 i internet przez modem kablowy

Witam,

mam taki oto, wydaje mi się banalny problem,

jednak nie udaje mi się nic z tym począć.

W chwili obecnej mam modem kablowy Motorola SB5101, korzystam z kablówki. W Viście nie znajduję żadnego kreatora tworzenia połączenia dla internetu z kablówki (tzw. DSI). W Menedżerze Sprzętu przy kontrolerze sprzętu ETHERNET jest wykrzyknik.

Szukałem w różnych miejscach, próbowałem różnych opcji. Generalnie - nie znajduje żadnego odpowiedniego sprzętu.

Podejrzewam, że chodzi o sterowniki.

  1. Modem kablowy jest podłączony przez kartę sieciową Realtek 8029(AS) i nie chcę przełączać na USB, a pod USB są sterowniki (do Visty oczywiście nie znalazłem)

  2. Próbowałem zainstalować sterowniki do XP lub starszych dla mojej karty sieciowej pod Vistą - jednak to na nic.

Zapewne nic nie da się zrobić - wina mojej (starej?) sieciówki i braku sterowników w chwili obecnej (??) A może jednak - zapytać warto.

I tak, posłuży tylko do testów na kilka dni.

boczi , musisz poczekać na sterowniki do Visty, inaczej (chyba) nie pójdzie :wink:

koleś ja mam taki samy sprzęt i wpisałem mu tylko IP.bramke,maske i dns i wszystko gra 8)

Mam ten sam problem, taka sama kartka sieciowa.

Mysle ze to wina sterownikow… wiec jakby ktos przypadkiem znalazl stery do tej sieciowki po Viste, to bardzo prosze o poinformowanie.