Windows Vista sie zawiesza

A mógłbyś pomóc mi z ów sterownikem, bo ja ten co miałem na płycie zainstalowałem, i nie bardzo wiem gdzie szukać sterownika chipsetu, wiadomo, można powiedzieć “zajrzyj na google.pl” ale prawda taka że moge sciągnąć i zainstalować coś czego komp nie zniesie i odmówi posłuszeństwa.

Z góry dzieki Zbych’u

http://support.dell.com/support/downloa … D=XPS_1730

chipset i sterownik do intela , najpierw wybrać odpowiedni system.

Jeśli chodzi o zużycie procesora w grach oraz dźwięk, zadziałało to na korzyść, procesor zamiast 98% zużycia ma koło 93% co daje mu znaczną moc obliczeniową na przetwarzanie dźwięku przez co znacznie rzadziej przerywa dźwięk (aczkolwiek błędu nadal nie wyeliminowałem).

Co do zawieszania się laptopa, nie wiem jeszcze, sprawdzam, wypowiem się w najbliższym czasie bowiem nie chce by moja wypowiedź była powierzchowna i zbyt prędka.


OK a wiec nie pomoglo ale wiem czego to wina, to wina drugiego dysku, mam dwa identyczne dyski, dzisiaj przytrafilo mi sie cos takiego ze filmy z dysku pierwszego dzialaly, jak odpalalem filmy z dysku drugiego (pierwszy ma oznaczenie 0, drugi 1) komputer odmawial na jakis czas posluszenstwa, musialem go uruchomic ze dwa razy aby prawidlowo szczytal dysk.

Ktos ma pomysly dlaczego tak dysk reaguje? Sprawdzilem, napewno dobrze jest podpiety.

Mam wrazenie ze to cos z napieciem dysku bo jak uzytkuje kompa na beterii i zasilaczu to dzieje sie tak ze jak odlacze zasilacz podczas uzytkowania to komp sie przywiesza a nawet zawiesza na stale.

Pozdrawiam i licze na pomoc

P.S Wesołych Świąt wszystkim! :slight_smile:

Hmm dziwne… Więc cóż uruchom program, który znajduje się tu : %SystemRoot%\system32\MdSched.exe

Gdzie %systemroot% to katalog windowsa na głównej partycji.

To jest jeden i ten sam program.

A pomyśleliście Panowie, że może po prostu zasilacz jest uszkodzony?

Według mnie to możliwe… :slight_smile:

Witam ponownie w nowym roku :slight_smile:

Niestety mój problem nie został jeszcze rozwiązany, aczkolwiek wiem co jest problemem (a przynajmniej tak mi się wydaje).

Zacznijmy może od waszych porad:

DragonIce , uruchomiłem, nie wykryło żadnych problemów ani błędów.

greh , sprawdzałem a raczej mój wujaszek, zasilacz, napięcie przepływa przez niego bezbłędnie, więc to nie to :cry:

Mój problem tkwi w dyskach na pewno, zauważyłem to podczas pracy w grach (np. GTA IV), które działają płynnie aczkolwiek co jakiś czas mają (np. co 4-5min) przycinają się (klatkują) na parę sekund, jedną, może dwie.

Gdy odpalam teledyski, pierwsze 2-3sekundy teledysku “klatkują” (pewnie dysk się rozkręca), potem działa ok aż do końca.

Mam 2x 250GB Samsunga 7200obr, może poniższe screeny wam podpowiedzą cokolwiek:

kupaii3.th.jpg

To że Windows Vista, to już wiecie. Macie może jakieś pomysły jak przyśpieszyć ich pracę?

Dodam jeszcze że w BIOSie mam do wyboru następujące opcje:

  1. Raid Autodetect/ATA

  2. Raid ON

  3. Raid Autodetect/AHCI

Domyślnie opcja numer 1 jest ustawiana, i takowa jest u mnie wybrana.

Dodane 20.01.2009 (Wt) 13:54

I co, na ktoś jakiekolwiek pomysły :?: ![-o<

Dodane 07.02.2009 (So) 17:26

Widze że pusto, no nic poczekam może coś ktoś wymyśli :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dodane 08.02.2009 (N) 21:38

Mam pytanie, czy przy moich dyskach kopiowanie z partycji na partycje, 33,3MB/s to dobry wynik, normalny, czy słaby? Czesto nawet spada do 16,7MB/s ;/