Windows Vista sie zawiesza

Witam

Jestem posiadaczem laptopa Dell XPS M1730

Procesor Core2Duo Extreme x9000 2.8GHz

4GB RAM

GeForce 8800M GTX SLI 2x 512

Dyski 2x Samsung 250GB 7200obr SATA

Windows Vista Home Premium + SP1 (oryginal)

Problem mam następujący, po prostu komputer po odpaleniu sie zawiesza na jakis okres czasu po jakims okresie czasu (losowo ale zazwyczaj odrazu po zaladowaniu ikon w pasku autostartu, chociaz czasem zawiesza sie nawet podczas ladowania tych ikon), dziala dobrze do puki nie odpali sie czegos, gdy uruchomie obojetnie jaki program, reakcje moga byc dwie, albo sie opdali i dziala, albo zwiecha na 40sec calego windowsa. Dodam ze podczas zwiechy wyswietlacz LCD wskazuje mi moze 2% zuzycia CPU i 29% RAM (to norma jaka pozera mi Vista).

Nie wiem co robic, probowalem defragmentowac dyski (nie pomoglo), probowalem wgrac do nowa VIste + SP1, ale niestety nawet na czystej zwieche lapal.

Czasem pojawia sie komunikat podczas tych zwiech (ale zadko) o tresci:

“Niepowodzenie - Opcje zabezpieczen”

Komputer mam jakies 10dni, robie co moge zeby doprowadzic go do stanu uzywalnosci ale nie daje sobie juz rady.

Wczoraj w nocy po raz pierwszy zdarzylo mi sie tak ze podczass wlaczania kompa zlapal mnie system sprawdzania spojnosci danych na dyskow NTFS i scanowal mi dysk H:, pomyslalem ze to moze jego wina wiec jak pisalem powyzej defragmentacja itp, nie pomoglo.

Dzis rano skusilem sie i wyjalem ten dysk aby zainstalowac Windowsa na nowo na jednym dysku ustawionym, lecz mam to samo.

Temperatura procka i grafiki w normie, nie przekraczaja 40stopni.

Sterowniki napewno mam poinstalowane wszystkie, w BIOSie wszystko zostawilem domyslnie, napisalem do Della wczoraj ale zanim odpowiedza…

A szkoda kompa bo naprawde jest mega wydajny, gdy mialem 1dzien taki ze sie nie zwieszal to odpalilem 3D Marka 06 i wyciagnal az 14,300pkt …

Pomocy

A masz uprawinienia administratora?

Może problem leży w tym, że nie masz odpowiednich uprawnień do uruchomienia aplikacji.

Po za tym spróbuj wyłączyć UAC (kontrola konta użytkownika):

start - panel sterowania -konta użytkowników i bezpieczeństwo rodzinne - konta użytkowników - włącz lub wyłącz funkcję kontrola konta użytkownika - kontynuuj - odznaczasz pole użyj funkcji kontrola konta użytkownika… - ok - uruchom ponownie teraz

Bardzo przepraszam administratorów jeśli to jest tutaj niedozwolone, ale masz tu linka do forum na którym ten problem ma już 8 stron w swoim temacie:

http://forum.laptopy.info.pl/viewtopic. … 2&start=60

Tu spróbuj bo tu jest więcej takich problemów jak twój, z zwiechami laptopów.

Spróbuj też podłączyć kompa do prądu za pomocą zasilacza, a następnie w prawym dolnym rogu ekranu najedź myszą na tą bateryjkę i zmień w okienku które się wyświetli plan zasilania na wysoka wydajność.

A wiec UAC mam wylaczone i moje konto jest administratorem.

ZAUWAZYLEM DZIWNA PRAWIDLOWOSC, gdy pracuje na baterii z podlaczonym zasilaniem, wszystko dziala OK, gdy zas wyjme baterie i pracuje na zasilaniu, sie sypie wszystko.

Azriel , popraw tytuł na konkretny, bez zbędnych informacji, popraw błędy. Usuń podpis, łamiący regulamin, którego lekturę szczerze polecam. Więcej uwagi zwracać nie będę.

spróbuj wyłączyć indeksowanie dysku jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, klik prawym na ikonę dysku wchodzisz we właściwości i odznacz

“indeksuj tendysk…”

W takim razie po włączeniu bateri i wyłączeniu zasilacza spróbuj zmienić plan zasilania na wysoka wydajność, komp będzie chodził krótko ale przynajmniej nie będzie się wieszać.

W wolnej chwili sprawdze wasze rady, w ogóle dzieki za tak liczne odpowiedzi.

Indeksowanie wylaczylem, swoja droga zawsze warto to wylaczac czy moze niektore dyski np jak Systemowy C: powinny miec indeksowanie wlaczone?

Plan zasilania wlaczylem na wysoka wydajnosc.

Najbardziej mi zalezy by laptop dzialal na zasilaczu a nie na zasilaczu i baterii (szkoda baterii) wiec mam mam nadzieje ze wszystko bedzie dzialalo poprawnie, wlasnie jestem w fazie testow, poznym wieczorem albo jutro wypowiem sie co i jak.

Mam nadzieje że teraz jest OK. :roll:

ja wyłączyłem a wszystkich dyskach i jest ok :stuck_out_tongue:

Pousuwaj jeszcze zbędne programy z autostartu :slight_smile:

Start ->uruchom i wpisz msconfig ,zakładka uruchamianie i odznacz co niepotrzebne :slight_smile:

A co z tych procesów nie jest potrzebne, bo powiem szczerze ze na XP znam sie w miare niezle, ale Vista, to dla mnie kompletna nowosc, ogarnalem ja niezle przez ostatnie 10dni, ale napewno jakims mega wyjadaczem nie jestem, oto screen procesow:

beztytuuim0.th.jpg

Jave na pewno możesz wywalić :smiley: Nvidia Hotkey tez bym usunął.

C-major jeśli Ty instalowałeś to też wywal :slight_smile:

A resztę sam sprawdź jeśli jakiś komunikat przy starcie Visty Ci sie pojawi to włączysz spowrotem :slight_smile:

Ja mam tylko tyle zobacz :smiley:

obrazeksp1.th.jpg

Edit: Kasperskiego i Defendera nie wyłączaj :slight_smile:

Zrobiłem co zalecaliście, niestety bez zmian, na zasilaczu, przycina… =/ :cry:

Pobaw się opcjami oszczędzania energii/wydajności w Biosie, może tam coś trzeba ustawić.

Nie ma prawa przycinać nawet na pełnych “detalach” visty , też mam viste na dellu(latitude d630) i to gorszym i działa płynnie , ja bym proponował wykonać test pamięci (coś pewnie google znajdzie pod viste) bo możliwe że któraś z pamiątek nie działa prawidłowo. Może wcześniej jeszcze sprawdzić dysk systemowy na bat sektory , ale wydaje mi się że to w większym procencie może być wina pamiątek.

Test pamięci jest wbudowany w vistę. Wkurza mnie strasznie tendencja do instalowania dodatkowego softu, kiedy większość oprócz kodeków i offica i antyvira jest już wbudowana w system.

Co do testu pamięci:

uruchom menu start - i bez naciskania czegokolwiek zacznij wpisywac z klawiatury litery pam. Potem kliknij pierwszy program od góry. naciśnij kontynuuj i wybierz opcję Uruchom ponownie teraz i sprawdź występowanie problemów. Po ponownym uruchomieniu kompa pokaze sie cos na kształt ekranu stop (niebieskie tło itd.) na ktorym bedzie testowana pamiec. Po skonczeniu testowania uruchomi się windows i pokaże się okienko z wynikami. W trakcie testu na dole ekranu również będzie widać ile wystąpiło błędów. Sprawna pamięc -0 błędów.

Jak klikam pam po kliknieciu na start to odpala mi sie “uruchom”, moze powiedz mi co wpisac w “uruchom” to potem sobie jakos poradze bo narazie to nie wiem jak odpalić test pamięci =/

Swoja drogą , wydaje mi sie ze to nie pamiec ani procek bo ja w lapku mam wyswietlacz LCD ktory wskazuje mi zuzycie procka i ramu i jest tam caly czas OK.

wsakaźnik urzycia ramu nie ma nic współnego z jego nieprawidłową pracą , pamięć może być uszkodzona “szczątkowo” i będzie robić potężne problemy w systemie ,czasem mogą wyskakiwać “niebieski ekran” ale niekoniecznie , przy niewielkim uszkodzeniu będzie dochodzić do "zamrażania"ekranu.

Witam ja kilka miesięcy temu kupiłem laptopa asus f3sg i miałem problem z zamulaniem kompa,strony się bardzo wolno wczytywały,zawieszał się komp,już miałem zainstalować na nim xp, ale pan z Vobisu gdzie brałem lapka dał mi dobrą radę ,przeinstalować system ,zainstalować SP1 do visty i wyłączyć całkiem aktualizację .Tak zrobiłem i POMOGŁO od tego czasu komp zap…a jak oszalały zero zwisów,żadnego przegrzewania po prostu super.Pozdrawiam

Przy okazji życzę wszystkim wesołych świąt!!

Po prostu musisz uruchomić Narzędzie diagnostyczne pamięci. Wpisz w uruchom mdsched.exe

Zrobiłem test, nie wykryło żadnych błedów.

Mam inny problem poza tym co tutaj opisałem, oto link do niego: viewtopic.php?f=22&t=166970&p=1968597#p1968597 (warto zaznaczyc ze screen pokazuje ze sterowniki nie sa zainstalowane a sa, zainstalowalem wpeirw stare ze strony dell.com, mialem problem z glosem (ale wykrywal je DriverAgent), nastepnie zainstalowalem najnowsze, niewykrywa ich DriverAgent, i nadal te same bledy w wiedzminie (mimo ze z nowymi i ze starymi cały czas Windows widzial sterowniki).

Może jest to jakoś powiązane, ja mam dwa podejrzenia co do moich problemów, albo procek (może nie działa mi Dual Core tak jak powinien bo 98% zuzycia podczas Wiedzmina to troche za duzo jak na moje oko) albo niezainstalowany interface SATA: DriverAgent wykrył że mam NIEZAINSTALOWANY sterownik SATA (chociaz jak to mozliwe skoro Vista z SP1 sama instaluje go), za to mam zainstalowane Ultra ATA.

Oto screen zainstalowanych sterowników:

beztytuufb8.th.jpg

screen pokazuje dużo niezainstalowanego sprzętu , sata to jest najmniejszy problem gdyż prawdopodobnie w biosie załaczony jest tryb ata więc vista go nie zainstalowała ( nie załaczać już sata bo moga wystapić poważne problemy z uruchomieniem kompa) jeżeli w przyszłości będzie format to wtedy go załączyć.

other device- prawdopodobnie nie zainstalowany sterownik chipsetu intel choć vista również go posiada , spróbuj ten sterownik do chipsetu sciągnąc ze strony producenta i doinstaluj go bo z powodu braku tego sterownika mogą być powodowane w/w kłopoty jak również nie rozpoznanie procesora.