Windows Vista - Skaczący Ram i Aero lżejsze?

Cześć. Po starcie Visty ( Po formacie , najaktualniejsza) ram jest na użyciu jakies 45%( czyli 750-800mb) a zużycie procesora 80%-50% ( chociaż na tym sprzęcie pewnie normalne ). Z tym zużyciem procesora coś dziwnego… Włączyłem aero i Magia - 5-10% na przeglądarce załadowanej gdy było 50-80%… - Wytłumaczy ktoś czemu tak jest? tak samo z ramem …

Aero może być wspierane przez GPU.

A specyfikacja komputera jest objęta tajemnicą?
Zużycie procesora jest stałe, czy chwilowe? Może system się ładuje do końca, uruchamia usługi. Możliwe, że patrzysz na chwilowe obciążenie, zaraz po uruchomieniu taskmgr.

Vista w nieskończoność wyszukuje aktualizacji i ich nie znajduje. Proces ten zajmuje około 50% mocy GPU. To jedna z niespodzianek (szykan) stosowanych przez Microsoft aby zmusić do przejścia na WIN 10. Wyłączyć automatyczne wyszukiwanie aktualizacji bo i tak już nowych nie znajdzie.

Uprzejmie proszę, aby nie zamieszczać na forum wypowiedzi, które ocierają się o czarną magię i jasnowidzenie. U mnie wszystko działa jak należy, nikt mnie nie szykanuje. Nie widzę sensu w udzielaniu takich rad.

Mało wiesz. Poczytaj Internet, są nawet rozwiązania tego problemu.

Jak działa - to ok. Ale jak zajdzie potrzeba reinstalki Visty to działać nie będzie.

Specyfikacja nie jest objęta tajemnicą - ale to napewno nie problem tej specyfikacji ponieważ jak zainstalowałem swoją starą modyfikację nie ma tego problemu - Dlatego już do zamknięcia temat…