Windows Vista Ulitimate x64 - niezgodność Java

Witam. Mam taki problem, otóż wczesniej na komputerze mialem xp, potem zainstalowalem 64 bitową viste ultimate, wszystkie potrzebne programy łącznie z java (działała) itd. Niestety partycja c na ktorej byl wczesniej xp okazala sie za mała dla visty wiec zmienilem rozmiary partycji i na nowo zainstalowałem viste utimate x64. Wszystko szło ok do czasu kiedy chcialem zainstalować jave, teraz po kilkunastu probach tracę cierpliwość i prosze o pomoc bo cały czas wyskakuje komunikat że java nie ma zgodności. Najchetniej prosilbym o linki do konkretnych plików javy która powinna działać na viscie ulitmate x64, które pliki javy wy instalowaliście na swoich 64 bitowych systemach? dodam że domyślną przegladarką jest u mnie 32 bitowa opera. Z góry dzięki za pomoc

http://www.dobreprogramy.pl/Java-SE,Pro … 13186.html - ściągnij wersję 32bit.

W jakim sensie jest niezgodna? Jakiś komunikat ci się pojawia?

Strony które podaliście znam bardzo dobrze poniewaz od 3 dni szukam rozwiązania z ta java, ale niestety wersja 32 i 64 bitowa nie dziala. Czasami jak włączam komputer to wyskakuje komunikat ze oprogramowanie java jest niezgodne, a sam sprawdzam poprostu próbujac wejść na czat na wp który korzysta z javy. Pamietam że za pierwszym razem tez mialem taki problem odinstalowalem jave i zainstalowalem druga i ta druga juz smigala niestety nie pamietam ani strony ani wersji tamtej javy (coś mi tylko świta ze zaczynala sie od 1.4 cos tam i nie pobieralem jej ze strony java.com tylko jakiejś innej ale moge sie mylić). A teraz zainstalowalem juz z 10 różnych i ciągle nie dziala :confused:

Kamyk92 pisalem w pierwszym poscie że to opera 32 bity ale to już nie ważne bo po wielu próbach w końcu zalapala java 6 update 16. Pozdrawiam