Windows Vista Ultimate błąd 0xC004F063

Witam

 

Mąż jest posiadaczem komputera z wgranym systemem Windows Wista Ultimate i niedawno pojawił się problem z kluczem produktu. Podczas próby uruchomienia systemu pojawia się informacja:

Wpisany klucz produktu Windows Vista Ultimate jest nieprawidłowy na potrzeby aktywacji

wpisuje kod produktu z naklejki i pojawia się błąd:

0xC004F063 z informacją usługa licencjonowania oprogramowania zgłosiła, że brakuje wymaganej licencji BIOS komputera.

 

Co może być tego przyczyną, i jak ten problem skutecznie rozwiązać?

 

Pozdrawiam 

 

Skontaktuj się z pomocą techniczną Microsoft. To oni udzielają licencji (właściwie to producent twojego sprzętu ale oni i tak Cię odeślą do Microsoftu) i powiedz o co chodzi. 

goka_2 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A na naklejce podany jest klucz do wersji ultimate? Najpewniej trzeba wgrać dedykowaną dla danego producenta (laptopa?) wersję np. dell. Klucz laptop jeśli ma zapisany w slic to system odczyta go i przyjmie bez potrzeby aktywacji. Klucze z naklejek nie zawsze zgrywają sie z czystą wersją windows.

 No właśnie wydaje mi się, że powinien być system Windows Vista na naklejce widoczny jest tylko klucz nie ma nazwy systemu :-/ komputer kupiony został od kogoś z Vistą Ultimate, nie za bardzo wiem jak to ogarnąć :-/

Mniej więcej tak ma wyglądać naklejka http://www.google.pl/imgres?imgurl=https://mypchealer.net/img/cms/Vista%252520COA.png&imgrefurl=https://mypchealer.net/microsoft-windows-installation-disc/41-microsoft-windows-vista-installation-disc-32-bit.html&h=325&w=821&tbnid=brk75VtqRYFKtM:&q=coa+vista&docid=m-CmiX35jP_NbM&ei=KcL7VfnPC6ndywO6uJ74CQ&tbm=isch&ved=0CB8QMygEMARqFQoTCLmIpLuMgMgCFanucgodOpwHnw u góry widać jakiej wersji dotyczy. Jeśli system jest wgrany w wersji nieodpowiedniej do klucza to na pewno nie będzie pasował.

Coś mi się zdaje,że na kompie tym był piracki system a naklejka jest pewnie do innej wersji systemu.

naklejka wygląda dokładnie tak samo tylko nazwa systemu jest wytarta i za nic nie mogę odczytać :confused:

 

zaczynam dochodzić do tych samych wniosków tylko co z tym fantem teraz zrobić?

Nie masz jakiegoś pudełka, płyty z systemem czy choćby rachunku za zakup skąd można by odczytać wersje visty? Najpewniej klucz jest od wersji Home Premium, z reguły ta wersja była wgrywana na domowe komputery. Ewentualnie Business jeśli sprzęt był używany w celach bardziej profesjonalnych. Ultimate był ponad 2 razy droższy od HP więc mało kto się na tą wersje decydował.

Nawiasem mówiąc bardziej w tym czasie opłacała się subskrypcja technetu, sprzedając niepotrzebne klucze można było wyjść na plus.

Jest naklejka przy klawiaturze Windows Vista Basic ( więc chyba to ten system powinien być wgrany) nie mam płyty z systemem, mąż go tak kupił (bez komentarza) a teraz jest problem i co teraz z tym fantem zrobić ;/  

Home Basic a Ultimate to całkiem inne wersje. Najlepiej podać klucz podczas instalacji, jeśli jest poprawny i z czystej wersji to instalator sam dobierze właściwą edycje bez pytania. Chyba, że to laptop z fabrycznym windowsem to klucz może nie pasować, ale zawsze wtedy możesz skorzystać z recovery o ile nie jest skasowane lub wgrać bez klucza wersje Home Basic i próbować wpisać klucz potem przy aktywacji.

 A możesz mi podpowiedzieć jak się do tego zabrać? Tak krok po kroku.

Jeśli masz płytę z instalką visty to normalnie instalujesz tak jak w poradniku http://gadzetomania.pl/41934,instalacja-windows-vista-krok-po-kroku Kwestia jedynie klucza, jeśli tego z naklejki instalator nie przyjmie to z listy edycji Visty wybierz Home Basic. Potem instalujesz sterowniki do sprzętu i próbujesz aktywacji. Jeśli pierwsza próba nie udałaby się, próbuj jeszcze raz.

a jak brak płytki to co wówczas?

Musisz pożyczyć lub pobrać np. z winclub.pl - dział Oryginalne Systemy Operacyjne - Obrazy ISO.