Windows Vista Ultimate Box / przeglądarki

Bogdan_G

  1. DirectX 9.29.1974 instalacja przebiegłą bez problemu według Twojej instrukcji

  2. Instalacja VC++ prawie bez większych problemów. Najpierw:

VC 2005
przy instalacji instalator włanczał się przelatywał przez pliki niby je aktualizujac trwało to trochę i znikał sam na koncu nie było info finish nie wiem czy to normalne czy nie ale już przy VC 2008 się pojawiał Finish
VC 2008
VC 2010
VC 2012
VC 2013
VC 2015 zawisł/zamroził się na końcu przy 100% przy x84 ale po odinstalowaniu restarcie i ponownej instalacji zakończył pomyślnie
Wszystkie instalowałem według Twojego polecenia tj. najpierw każdy
x84 (32 bitowy) potem x64 (64 bitowy) i przechodziłem do następnego vc++

pytanie co to za rozszerzenia przy wersjach VC++
.arm
.ia64
(czy też mam je instalować)

czy powinienem chcieć tego 2017 i 2019? bo na 2015 się zatrzymałem skoro wystarczą :smiley:

  1. NET Framework 2.0 - tu nie podziałałem za wiele
    przy wersji x84 (32 bitowy) otrzymałem taki komunikat
    Netframework
    a przy x64 (64 bitowy) taki komunikat
    0

Dalej wywala mi błąd cyt.:
“Nie znaleziono punku wejścia procedury K32GetModuleFileNameExW w bibliotece KERNEL32.dll.”

na jakim forum się jeszcze udzielasz jeśli można spytać?

Zapomniałbym po instalacji DirectX i restarcie wyskoczył mi taki o to poniższy komunikat, myślałem, że to tak jednorazowo ale wywawala go za kazdym razem obecnie
HID%20DATA

Jakiś sterownik interfejsu HID jest uwalony, więc problem jest po stronie Sterowników chipsetu, potem sevice packa 2. Czy to miałeś poprawnie zainstalowane?
Sprawdzaj menadżer urządzeń. W podglądzie zdarzeń we właściwościach errorów powinno pisać, co jest przyczyną.

Wszedłem w podgląd zdarzeń i przeszukałem errory
i w Application Error znalazłem
“Aplikacja powodująca błąd hiddata.exe, wersja 1.0.0.1, sygnatura czasowa 0x47da6762, moduł powodujący błąd ntdll.dll, wersja 6.0.6002.18005, sygnatura czasowa 0x49e03824, kod wyjątku 0xc0000005, przesunięcie błędu 0x00062790,”

i drugi dot. KERNEL32.dll
moduł powodujący błąd KERNEL32.dll!K32GetModuleFileNameExW, wersja 6.0.6002.18005, sygnatura czasowa 0x49e03824, kod wyjątku 0xc0000139, przesunięcie błędu 0x0006f04e

W menadżerze urządzeń sterowniki chipsetu wyglądają poprawnie

Co do samych Service Packów to:
pobrałem ze strony Microsoft Service Packi i nie czekałem aż Centrum Zabezpieczeń pobierze aktualizacji tylko pojechałem na świeży system najpierw
Service Pack 1
Windows6.0-KB936330-X64-wave1
potem
Service Pack 2
Windows6.0-KB948465-X64
z tego co pamiętam były chyba dostępne wersje ENG jeśli to ma jakieś znaczenie
od tych dwóch instalacji system sam nie wyszykuje aktualizacji ani dodatków nie wiem czy słusznie ale założyłem, że ich po prostu więcej nie ma :stuck_out_tongue:

Czy masz jakiś poradnik tu na forum bądź innym jak poprawnie instalować wszystko po kolei aby nie było właśnie szopek?

6.0.6002.18005? Tożto antyk.

Założenie, że więcej aktualizacji nie ma, jest wysoce błędne. Jest ich kilkaset. Windows Update nie zaserwuje ci nowych aktualizacji, bo jak sprawdził Michal Necasek, początkowe wyszukiwanie aktualizacji trwa trzy tygodnie: http://www.os2museum.com/wp/three-weeks/
A przerwane, zaczyna od zera.

Łatek też nie da się zintegrować, bo DISM nie potrafi serwisować offline obrazów 6.0

Takie lanie wody w tym artykule całość można skrócić do jednego zdania “zostaw komputer włączony na 3 tygodnie to może się zaktualizuje jak u autora” :smiley:

jak ten antyk odrestaurować :smiley:

Najprościej nie z tym forum, skoro nie ma chętnych by ci zapodać listę z pobieraniem.

Dla ludzi wciąż siedzących na Viście powstał Extended Kernel który pozwala odpalać nowe programy.

Życzę miłej zabawy.

1 polubienie