Windows Vista Ultimate Box / przeglądarki

Co do wtyczki flash media player to coraz mniej stron internetowych to używa a najnowsze przeglądarki wręcz blokują instalacje tego. Możesz podać jakie strony ci nie działają. Sprawdzę to na wirtualnej maszynie. Może też mieć znaczenie czy system 32 bity czy 64.

Bazujecie na jego opowieściach niepopartymi zdjęciami domniemanych “krzaków” na stronach WWW. Niech zmieści zdjęcia swojego problemu, bo mnie to wygląda na próby skupienia uwagi na sobie.

1 polubienie

Oh pierwszy apostele mój Ty “niewierny Tomaszu” wysyłam zdjęcia ale dziur w rękach nie mam :smiley: więc nie wsadzisz tam palucha

Niby wygasł jakiś nadrzędny SSL wbudowany w system, to może i nagle 4/5 padło na Viście na amen.

krystian3w wiesz przed formatem działało wszystko bez większych problemów [nie mówię o jakiś procedurach skomplikowanych jak logowanie do konta bankowego itd. zwykłe “googlwanie”(jedynie https był przekreślony na czerwono i belka nie przeszkadzająca z inf. o fakcie nie wspierania już xp/vista) ] tego samego dnia postawiłem system jak już wyżej wspominałem i przeglądarki mają pod górę, załączam jeszcze zdjęcia jak się zachowuje IE9

Możesz spróbować to naprawić tym narzędziem:

1 polubienie

Dobry soft jest też tutaj:

Zainstaluj sobie Firefox esr
https://www.programki.pl/files/details/firefox-esr.html

kozak795
Pobrałem ten program Complete Internet Repair ale tam pisało jak również gdzieś w internecie wyczytałem, że nie należy go stosować jeśli jest świeży system postawiony i nie jest to winą bezpośrednią po jakiś złośliwych aplikacjach

stens1950
pobrałem tego Firefox esr ale przy FF mam dziwny problem że co kolwiek nie ściągnę w nazwie 52.xx.xx lub nawet starsze to mam wrażenie że te instalatory najpierw odwołują się do aktualnych wersji i szukają automatycznie nowej wersji bo wywala mi bład jak na foto i już zgłupiałem

A spróbuj przy wyłączonym necie.

Z tego co pamiętam to Firefox 64bit wywalał mi błąd o braku wsparcia dla Visty. Spróbuj z wersją 32bit:
http://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/52.9.0esr/win32/pl/

1 polubienie

Ja tego Firefox Setup 52.9.0esr zainstalowałem na XP-ku bez problemu.

Ok mamy połowiczny sukces :smiley: tzn. albo i finalny szukam dalej bo temat mnie zaintrygował, a podejrzewam, że osób z podobnym problemem jak mój jest więcej

Otóż po pobraniu z przytoczonej strony przez stens1950 https://www.programki.pl/files/details/firefox-esr.html i poradzie również sultan13771

Mogę powiedzieć tak na Vista 64 - bitowej
Firefox ESR 52.9.0 dla wersji x32 i x64 nie działał i wywalało błąd niezgodności z win7
nie mam pojęcia dla czego tak się działo podobnież dla wersji FF od 52.9.0 w dół starsze dedykowanych bezposrednio pod x64 lub x32 z różnych serwerów

jednakże o dziwo zadziałała prawidłowo wersja Portable (której nie brałem w ogóle pod uwagę)

Z zakładki POBIERZ:
Firefox ESR 52.8.1 Portable (32-bit & 64-bit) [92,2MB]

Po pobraniu finalnie plik nazywa się tak:
FirefoxPortableESR_52.8.1_Polish.paf

trzeba zainstalować i oddzielnie utworzyć skrót na pulpicie
no i działa mogę przynajmniej oglądać YT i przeglądać już bez większych bólów strony w poszukiwaniu dalszych rozwiązań.

Teraz moje pytanie do Was jako bardziej świadomych informatyków :stuck_out_tongue: dla czego tak się dzieje, zarówno na IE9 i chrom, że tak się wykrzaczają - czego im brakuje?

Dla pewności i dla bardziej złośliwych dodam, że wiem o tym, że (najnowszej aktualizacji :P) bo już nie wspierane na tą platformę przeglądarki i mam tego pełną świadomość mimo wszystko powinny działać ostatnie dedykowane wersje tak jak to było przed formatem.

Taaaa Daaam :slight_smile:
ps. Rónież Dzięki za Cierpliwość i Pomoc

Ahaaa jeszcze z ciekawszych rzeczy wszystkie FF w wersji 52 zapisywało mi tak w informacjach szczegółowych inaczej od pobranej wersji

Z takich róznic które zauważyłem to ww. wersja portable ma już w sobie dwie wtyczki

  1. OpenH264 Video Codec dostarczony przez Cisco Systems, Inc. 1.6
  2. Widevine Content Decryption Module dostarczony przez Google Inc. 1.4.8.903

I tu chyba od początku miał rację Bogdan_G
z LAVFilters-0.70.2-Installer.exe
przy czym ten program nie chciał się pobrać z linku

a w ściągniętych przeglądarkach Chrome i IE9 nie chciało mi pobrać wtyczek z H264 /adobe flash / itd.

ja też chyba błędnie wyszedłem z założenia że skoro instalowałem Allplayera i VLC media playera który w sobie z tego co pamiętam ma H264 to system sobie to przyswoi i nie będzie z tym problemu. Zatem jak spróbować to dograć z microsoftu

Chciał się pobrać i nadal chce. Link aktualny, tylko stronę https://drive.google.com/ trzeba dodać do wyjątków w ustawieniach blokowania wyskakujących okien i kliknąć w zezwalaj, i potem zachowaj.

Co do allplayera, to szkodnik, sklep i niedobry wynalazek. Nawet przy próbie odinstalowania monituje, że odinstalowanie uszkodzi system. A ile zmian spowoduje w rejestrze, że głowa boli.
VLC może być i mpc-hc wersji 17, który potrafi odtwarzać filmy 4k. To małe programy z kodekami.
Directx 9.29 redist i po kolei wszystkie visuale dostępne pod vista, czyli redistributable od 2005, do 2017 - są wszystkie na dobreprogramy.

Wątpię. Wystarczy spojrzeć na statystyki ilu aktualnie procentowo użytkowników na świecie używa jeszcze Visty.
Wynika z nich, ze tylko ty i pół użytkownika. :wink:

2 polubienia

Z tego wynika, że uruchamiałeś/instalowałeś gołą przeglądarkę na gołym systemie. Przeglądarka usiłowała zainstalować wtyczki ale te są tylko do nowszych systemów. A wersja portable już zawiera w sobie potrzebne wtyczki.

Sidkwa ponownie nic nie wnosisz proszę weź nie udzielaj się w moich wątkach szkoda Twojego “cennego czasu” i moich nerwów sprawiasz, że człowiek już alergicznie reaguje na Twoją obecność(Twój avatar dużo mówi o Tobie, człowiek po czytaniu Twoich “cennych uwag” ma ochotę sobie strzelić w łeb jak ta małpa byle już Cię nie słuchać -to takie toksyczne trochę, wiesz?) i z tego co tak poprzeglądałem forum i Twoje wypowidzi to takich osbó jest więcej. Prosze nie odpisuj uszanuj to!

Bogdan_G
ten DirectX 9.29 jest konieczny w tej wersji bo na poczatku zaraz po instalacji sterowników z płyty i aktualizacji ich przez DriverBoster7 zainstalowałem bezpośrednio ze strony microsoft DirectX 11 zainstalował się bez problemowo i tak teraz nie wiem czy koniecznym będzie jego odinstalowanie bo wstecznych chyba nie da się wgrywać przy najnowszej wersji.

Czy chodziło Ci o Visual C++ 2005 Service Pack 1 itd. ? (ile tych paczek jest?)

Czy Microsoft .NET Framework też instalować i jeśli tak to jaki? bo mi się pojawił problem z bibliotekami chyba przy spotify i jeszcze przy czymś już nie pamiętam teraz
cyt.:
“Nie znaleziono punku wejścia procedury K32GetModuleFileNameExW w bibliotece KERNEL32.dll.”

Mark7
No własnie gołe i wesołe to wiem ;D haha albo i smutne :wink: w każdym bądź razie jak powciskać te wtyczki z jakiejś biblioteki archiwalnej Chrom bądż IE9

Wystarczy framework2 - nie trzeba do niego jakichś sp, to tylko dodatkowa kontrola MS. Ja tam mam i spokój od ponad 10 lat. Inna sprawa, że nie wpuszczam żadnych aktualizacji.


Wszystkie visuale 32 bit i x64 mam zapas na dysku google. Jak masz vista 32 bit, to instalujesz tylko visuale 32 bit. Gdy masz vistę 64 bit, to za każdym razem instalujesz jedną i drugą wersję. Dodam, że wystarczą visuale od 2005 kolejno do 2015, A gdy zechcesz najnowszy 2019 do visty, to pomiń visual 2015 i 2017 , bo po zainstalowanie visua 12019 - po prostu te dwa znikłyby z komputera.

Direcxtxa jakiego masz - nie odinstalowuje się. Gdy dołożysz directx 9.29 - uzupełni on w systemie tylko potrzebne biblioteki dźwięku i obrazu. Ale to jest inna procedura instalacji. Tworzysz nowy folder byle gdzie. Pobierasz directx 9.29 i umieszczasz w tym folderze. Wypakowujesz. Znajdujesz w wypakowanym folderze DXSETUP.exe i w niego klikasz. Wtedy dopiero uruchamia się instalator, który zsynchronizuje biblioteki DLL w systemie. Po zakończeniu synchronizacji usuwa się pobrany directx i cały ten utworzony nowy folder. Biblioteki dźwięku i obrazu pozostaną w systemie, czyli tylko uzupełnią directx 11 w starsze DLL których potrzebuje wiele programów nawet wiele gier. Ja musiałem do windows 7 dodawać ten direct, żeby działał emulator gier i też mam directx 11.

Do wypakowania możesz użyć 7-zip, a gdy nie masz nic do wypakowania, to klikasz w instalator. Zgadzasz się na warunki i w następnym oknie klikasz w browse - wybierasz folder instalacji ten specjalnie utworzony nowy folder. Instalator zainstaluje do tego folderu, ale to nie będzie normalna instalacja, tylko wyodrębnienie plików. Potem otwierasz ten nowy folder, w nim uruchamiasz DXSETUP.ex - to dopiero jest własciwa instalacja do systemu. To jedyny directx, który instalujesz w ten dziwny sposób. Potem usuwasz pobrane i ten nowy folder.
Powodzenia.

Co do visty, to pomagam użytkownikom visty na innym forum. Mają ludzie tego systemu od czorta i trochę.