Windows Vista Ultimate+Nero 7.7.5.9+DirectX 9.0C

Czy przy instalacji Nero 7.7.5.9 musieliscie instalowac DirectX 9.0c, aby móc kontynuowac instalacje nero? Przeciez Widnows Vista ma juz DirectX 10.0

Prosze o odpowiedzi?? Bo nie wiem czy mam instalowac tego DirectX 9.0c aby miec nero 7.7.5.9

Skąd Masz wersję 7.7.5.9 :slight_smile: oficjalna polska wersja to 7.7.5.1 i działa bezzarzutu :slight_smile:

Wlasnie zle napisalem teraz sie skapnalem chodzilo mi o 7.7.5.1? Przy instalacji musiales instalowac DirectX 9.0c, ktory jest potrzebny do instalcji nero 7.7.5.1??

Nie, nic nie doinstalowywałem.

Mi wyskoczyło okienko przy instalacji właśnie tej wersji nero że potrzeba zaktualizować dcx , dliknąłem na tak , zaktualizowało się i wszystko działa jak należy, 4 płytki wypalone bez błędnie

Umnie jak biore instalacje zaawansowana, to mi wyskakuje ze musze zainstalowac DirectX 9.0c, aby móc kontynuowac instalacje nero? Wiec nie wiem czy ma to jakis sens jesli Windows Vista ma nowszego DirectX10??

nom ja też przy właśnie zaawansowanej instalacji miałem to samo, zainstalowałem tak i nic się nie stało :stuck_out_tongue:

A mozesz wcisnac logo windows+R i wspisac dxdiag i zobaczyc czy ci sie zmienil directX na 9.0c, czy masz nadal directx 10.0??

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:25

thx AERO, plgracz za odpowiedzi:)

Tak nadal mam Directx10 :slight_smile:

Narazie na viście trzeba instalować DirectX 9.0c a DX10 jest wbudowany…

to dwie inne sprawy

A moim zdaniem nic nie trzeba instalować. Po prostu Nero wyrzuca taki komunikat bo “głupieje”. Tzn. nie widzi, że mamy zainstalowany DX10 i stąd to pytanie. Jak się wciśnie TAK, to instalacja idzie bezproblemowo. Nie ma mowy o instalowaniu dodatkowo DX9.

On poprostu sprawdza biblioteki DX9 - znajdzie porówna zostawi lub zamieni na nowe - widzi DX10 i idzie dalej.

Nero jest starsze od Visty

plgracz no być może Twoja wersja jest prawidłowa :slight_smile: Ale nie wydaje mi się, żeby instalator Nero zamieniał jakieś pliki. Chociaż głowy sobie uciąć nie dam.

Ile było wydań DX 9.0c? Ostatnio jak pamiętam wyszły w grudniu i teraz w lutym, więc wgrywając dystrybucję z lutego uaktualniasz tą wcześniejszą :slight_smile:

Tak samo z Nero - do działania aplikacji potrzebny jest DX9 (to było w chwili opracowania wersji 7 Nero) więc instalator to sprawdza. Inne jak pisałem wcześniej.

Pozdrawiam

jak nie klikniesz tak, albo odchaczysz to directx9 to instalacja się kończy, i nic Ci nie zainstaluje, nie wiesz to nie wypowiadaj się

Dziekuej wszystkim za odpowiedzi. Prosze spojrzec na:

"Nero Premium Reloaded v7.7.5.1 - NOTE: Thumbnails (avi&mpeg) engine now fixed that was previously broken in v7.5.7.0. It attempts to install directX 9, claiming that is more updated than the version running on the OS. Vista ships with DirectX 10. Will not install if you choose not to install the directX component.

http://www.iexbeta.com/wiki/index.php/W … List#Email

Owszem - ale to jest lista oprogramowania kompatybilnego z Vistą, co wcale nie znaczy że jakiś program nie pójdzie.

No to w takim razie wszyscy co mamy na Viście NERO 7.7.5.1 jesteśmy czarownikami? Magia czy co?

870fe4f768edc04fm.jpg

Czasem trzeba popróbować żeby się przekonać.

Pozdrawiam

DX redist nie odpali na viscie, wylacza instalatora

sprobujcie odpalic NFS: Carbon na viscie, bedzie kzyczec ze brak mu jednego pliku, ktorego nie da sie ZAINSTALOWAC przez te wszystkie instalatory, trzeba pogadac z kims kto ma xp zeby skopiowal nam go z folderu \Windows\System32 i bedzie chodzic

a na xp sprawdzalem programem ze stronki MS kompatybilnosc aplikacji ktore mam na kompie, to przysapalo tylko do nero 7.5.x.x, ktore swoja droga chodzi ;] a inny prog, ktory wg tamtego testu kompatybilnosci powinien chodzic, na viscie nie dziala na zadnych ustawieniach - Ati Tray Tool.niestety :frowning:

Nie zgodzę się z tym - u mnie poszedł i NFS Most Wanted i NFS Carbon - żadnych kłopotów o których piszesz nie miałem.

Ale Nero 7.7.5.1 też ma problemy ze zgodnością i też chodzi

poza brakiem tego pliku, to innych problemow tez nie mialem z nfs

a nero chodzi o dziwo bez przestawiania niczego, tylko smieszne jest to ze tamto narzedzie pisalo ze beda problemy :stuck_out_tongue: