Windows Vista Ultimate x 64 - długo się zamyka

(Duffee) #1

Mam problem z systemem operacyjnym Windows Vista Ultimate x64. Chodzi o to, że długo się zamyka - ok 1 min (może trochę dłużej). To samo się dzieje przy resetowaniu komputera (z menu start->zamknij komputer / uruchom ponownie). Funkcji wstrzymania nie używam w ogóle. Gdzie leży przyczyna i co może być tego powodem ? Nie wiem czy mam system instalować na nowo (jest w zupełności legalny) czy wystarczy coś zmienić ? Serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

(Skm) #2

Z tego, co wiem, takie zamykania to nic nadzwyczajnego. Gorzej byłoby, gdyby system włączał się np. 0,5 godz. Podaj konfigurację kompa.

(PWmeess) #3

Moja Vista zaczęła się długo zamykać odkąd podłączyłem do komputera dysk WD MyBook 1TB poprzez łącze FireWire...

(po odłączeniu dysku proces zamykania wraca do normy)

Może w Twoim przypadku też winne jest jakieś urządzenie - skaner, drukarka, dysk zewnętrzny... - czy zmieniałeś coś w konfiguracji kompa ostatnio??

(Skm) #4

Czy system przy uruchamianiu nie chce sprawdzać dysków?

(Semtex) #5

Sprawdź:panel sterowania->wydajność->po prawej narzędzia zaawansowane->powinna się pokazać lista programów które,mogą zamulać przy wylogowaniu.

(Duffee) #6

W konfiguracji kompa nic nie zmieniałęm - jest na 2 letniej gwaancji i nie mogę go otwierać. Działa wszystko dobrze. Poprzez msconfig ustawiłęm rozruch systemu bez systemu graficznego. Nawet nie wiem kiedy sprawdza dyski. Mam 2 takie same identyczne. W panelu sterowania nic nie znalazlem.