Windows Vista , ustawienia, konfiguracja, przyspieszenie

witam

siostra kupiła laptopa z Windows Vista

Ja mam pierwszy raz z tym systemem do czynienia. Kompletnie nie umie się w tym poruszać chociaż niby to samo.

-siostra po kupnie po instalowała chyba wszystkie sterowniki itp lecz chciałbym sprawdzić cy wszystko działa i ma wgrane odpowiednie stery.

-chciałbym spolszczyć ten system, aby było wszystko czytelniejsze czytelniejsze

-jakie programy powgrywać? (oprócz komunikatorów, antywirusa) może jest coś co vista potrzebuje ?

-ostatnie jak skonfigurować aby to szybciej chodziło, włącza się bardzo długo i jest to uciążliwe.

Konfiguracja laptopa

Operating System: Genuine Windows Vista® Home Premium + SP1

Display: 15.4” WXGA (1280x800) active matrix color TFT

Graphics: NVIDIA GeForce 7000 share

Memory: 2048(1024x2) DDRII 667 RAM

Hard drive: SATA 120 (5400rpm)

Dysk podzielony jest na dwie partycje

55Gb - C:

48Gb - D

Może zmniejszyć tą partycje systemową C o jakieś 10GB ? Jak wtedy to zrobić z poziomu Visty ?

a jaka wersja Visty???,jesli Home Premium lub Basic to niedarady spolszczyc,aby zoptymalizowac viste to wejdz w ustawienia i zmniejsz efekt aero,najlepiej do zera:P,uzyj programu Vispa i poustawiaj system

Sunrise Vista Konfigurator 2007 i Vista Manager :smiley:

link jak spolszczyć

viewtopic.php?f=22&t=233390

program do optymalizacji systemu TuneUp Utilities 2008 w opcjach PL

MzVistaForce

jak tylko ściągnie się aktualizacja zabieram się za wykorzystanie Waszych rad

-ostatnie jak skonfigurować aby to szybciej chodziło, włącza się bardzo długo i jest to uciążliwe.

Co do tego to na laptopach często producenci instalują dużo śmieci, radzę przejrzeć listę programów na laptopie i powywalać wszystko co nie potrzebne, no chyba że system był instalowany z czystej płytki MS.

Nie wkręcaj chłopakowi

Zobacz tu odnośnie spolszczenia : viewtopic.php?f=22&t=233390

Ja osobiście nie polecam Visty :confused: Miałem go ponad 3 miechy ( całe te wakacje i tak się kopało że na koniec zostałem bez neta ) Jednak XP Stary sprawdzony :slight_smile:

Na system to możesz dysk C zmniejszyć do 40 GB i będzie dobrze

Witam a co ma wspolnego wielkośc dysku do szybkości. Zrób raczej tak

1.odinstaluj co zbędne

2.wyczyść katalog Prefetch w Windows

3.wyczyść dyski może przy pomocy ccleaner

3.wykonaj defragmentacje dysków

4.przy pomocy cclaner równiez naprawisz rejestr

restart i GOTOWE. Jak dalej wolny to taka jego uroda

Spolszczyłem Viste więc jest OK

Odinstalowałem to co zbędne, przeczyściłem rejestr, przeczyściłem dyski, zrobiłem defragmentacje dysków no i strasznie długo i tak się włącza i wyłącza. Na pewno da się to jakoś przyspieszyć. Tak jak w windows XP zmieniałem jakiś wpis w rejestrze i teraz włącza mi sie i wyłącza o wiele szybciej. Proszę o rady. Program Vispa jakaś lipa, pozmieniał tylko wygląd. Uzylem TuneUp którym np. wyczyściłem rejestr. Jakieś dalsze rady, bo chodzi już lepiej w windowsie, ale to włączanie i wyłączanie to porażka.

a dokładnie ile się właćza i wyłacza?? przez pierwsze 2 tygodnie od instalacji może chodzić troche wolniej…mozesz jeszcze w celu przyspieszenia systemu powyłączać zbędne usługi…raczej dużo to nie pomoże…aha i czas włączania podaj od pokazania sie bootloadera do pokazania się wyboru konta urzytkownika…wyłączanie podaj od zniknięcia wszystkiego z pulpitu do wyłączenia całkowitego komputera…

Możesz jeszcze powyłaczać programy z grupy startowej ale z tym ostrożnie. spróboj ustalic w menadzerze zadań co chodzi w tle, moze tam jest jakis dziwny program.

Nie słuchaj porad typu : XP sprawdzony ,najlepszy itp. Vista jest nowa i ludzie jej nie znaja a wszystko co nieznane jest BE !!

1.Usuń wszystkie zbędne programy.

  1. Defenderem odchacz wszystko w grupie autostart prócz programów Microsofta !

3.Sunrise Vista Konfigurator ustaw system tak jak ci odpowiada ( zwróć uwagę by było bez zbędnych wodotrysków).

4.Defragmentuj rejestr (np:RegistryBooster 2

5.Zrestartuj kompa !!

Jesli wszystko zrobisz prawidłowo VISTA BĘDZIE SZYBSZA OD XP !!

By przyspieszyc VISTE należy zmienic wartości wpiswów w rejestrze :

HKEY_LOCAL_MACHINE\system\CurrentControlSet\Control

"WaitToKillServiceTimeout’ = 1000

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]

AutoEndTasks"=1 !!

POWODZENIA

MenuShowDelay = 155