Windows Vista wyszukiwanie aktualizacji trwa wieczność


#1

Na jednym z laptopów (Vista Basic) mam mały problem z wyszukiwanie aktualizacji, tak jakby się zacięły. Gdy klikam wyszukaj to się szuka i nic nie dzieje. Ostatnie wyszukiwanie jest z 2015-10-18. Aktualizacje zostały zainstalowane w 2015-08-25. Od tamtego czasu aktualizacje stoją. Warto było by jednak dograć kilka latek bezpieczeństwa do końca wsparcia Windowsa Visty. Jakies pomysły?


(gregor23) #2

Spróbuj WSUS Offline http://www.dobreprogramy.pl/WSUS-Offline-Update,Program,Windows,23429.html


#3

Pewnie przez jakiś miesiąc po (czy nawet więcej) będzie działało dalej pobieranie, no chyba że się boisz że tą drogą wgra się malware po zakończeniu wsparcia - przy XP powstało wiele poradników (np. Bezpieczeństwo Windows XP…krótki poradnik część I., Bezpieczeństwo Windows XP…krótki poradnik część II) co z usług i mechanizmów wyłączyć jako możliwy dodatkowy wektor ataku.


#4

Loginy123 ja sie nie boie tylko jesli aktualizator nie dziala od prawie półtora roku to wątpie żeby odpalił po skonczeniu wsparcia :smiley: az o takie bezpieczenstwo jak podales mi w linkach nie zalezy ale dzieki za pomoc. Pobrałem WSUS bardzo szybko pobrało aktualizacje, jestem pozytywnie zaskoczony, niestety wyskoczył jakiś błąd win.glb not found, integracja plików itp. teraz jest napisane żeby być cierpliwym no nic, mam nadzieje, ze program naprawi ten bląd bo wydaję się niezły :smile:


#5

Chyba jednak nic z tego nie będzie : tak to wygląda i od dłuższego czasu stoi w miejscu.

http://imgur.com/hV83LVB

No nic i tak ten laptop to jest 3 w kolejności, taki zapasowy,awaryjny zapasowego laptopa :stuck_out_tongue_winking_eye: System działa OK, jak się będzie kiedyś coś działo to mam płytkę z system bo dali razem z laptopem, więc nawet jak mi dysk padnie to mi to nie straszne jak w nowych lapkach gdzie jest tylko recovery :stuck_out_tongue: chociaż dzis to nie problem bo Win10 można pobrać w każdej chwili, ale starsze windowsy to się robi poważny problem.


(gregor23) #6

Poradnik jeśli coś źle robiłeś https://szulcu.net/2016/01/wsus-offline-update-automatyzujemy-pobieranie-i-instalowanie-poprawek/


#7

Dzięki skorzystam w wolnej chwili i spróbuje jeszcze raz :slight_smile: