Windows vs linuks

mówimy o dziurach załatanych? Tak tego na pewno linuks ma wiecej…

:mrgreen: Nie porównujcie windowsa do linuksa pod wzgledem bezpieczeństwa bo tu nie ma czego porównywać. Ja wiem, ze MS jest mistrzem marketingu, FUD-u itp. ale każdy wie jak jest :slight_smile:

Duża część powie Linux, ale w większości tylko i wyłącznie dlatego, że jest darmowy. Wg mnie bezapelacyjnie Windows, choćby ze względu na to, iż większość programów jest robiona pod ten system.

Czemu tylko i wyłącznie dlatego? Linux jest bezpieczniejszy, ładniejszy (gdy sie go ładniejszym zrobi), bardziej konfigurowalny, jak aktualizujesz to aktualizujesz wszystko, system + programy, nie ma zadnych adware, triali (chyba ze nero linux czy cedega ;)), nie musisz rejestrowac sie zeby zainstalować glupiego antywirusa czy inny program.

I tak uzywasz 0,0001% z nich. Ale fakt, nadal przez to własnie praca bez windowsa jest troche trudna, zwłaszcza jak ktoś gra w gry czy uzywa specyficznych programów np. jezykowych. Z tym się zgodze. Zawsze można używać 2 systemów do róznych zastosowań i tak sporo osób robi.

Zawsze mnie ciekawiło co powoduje ludzi do prowadzenia takich dyskusji.

To jest przecież porównywanie pralki z lodówką :slight_smile:

Z taką Mandrivą miałem więcej problemów niż z Win 98. KDE ma tendencje do wieszania się (może tylko na moim sprzęcie, ale dla mnie to wada), kiedyś zniknęły mi dosłownie paski tytułowe we wszystkich okienkach. Ostatnio podłączyłem drugi dysk twardy do kompa, ten cudowny system się nie podniósł. Odłączyłem dysk, znowu się nie podniósł. Dla mnie jest to ogromne ograniczenie funkcjonalności i strata czasu.

Ludzie, którzy twierdzą, że Windows jest zawodny, wiesza się i ma dziury ostatnio go chyba używali 6 lat temu. XP mnie jeszcze nigdy nie zawiódł.

Wirusy, robaki, trojany, itp. W życiu żadnego nie widziałem pod żadnym systemem, więc nie widzę żadnych zalet Linuksa w tej kwestii.

Linux jest dobry na serwery (choć chyba nie wszystkie technologie wspiera) internetowe i baz danych, do pracy sieciowej, robienia takich zabaw jak programowe routery pod quaggą, itp.

Jest jeszcze jeden powód, dla którego korzystam przede wszystkim z XP, właśnie programy, których nie ma pod Linuksem, a które są mi niezbędne.

I windę mam oczywiście legalną, zresztą jak cały soft :slight_smile:

O lol, to dopiero znawca sie odezwał :mrgreen: Linux nie jest dla wszystkich, jest dla tych którzy chcą sie go nauczyć, a 99% błędów w nim powodują lamerscy użytkownicy, którzy sobie zainstalują mandrive i już myślą ze są linuksiarzami czy znają całego linuksa i są zobligowani do tego zeby sie na ten temat wypowiadać a oczywiscie nic nie czytają, nie chcą sie uczyć i nie mają pojęcia. Lol.

Niewiedza nie usprawiedliwia głupoty i niepowodzeń w linuksie, nawet w mandrivie, ktora jest uwazana za jedną z najgorszych dystrybucji.

Masz racje temat jest bezsensowny ale nic Cie nie usprawiedliwia do gadania głupot i nieprawdy.

Idąc Twoim tokiem myślenia - 99% błędów pod Windowsem powodują jego lamerscy użytkownicy.

Nigdy nie twierdziłem, że jestem “linuksiarzem” (cokolwiek to słowo znaczy), ani że znam Linuxa. Gdzieś Ty takie informacje znalazł?

Jako użytkownik mam pełne prawo się wypowiadać. Nie gadam głupot, ani nieprawdy. Napisałem kilka z moich doświadczeń z tym systemem. Sugerujesz, że kłamię? Na jakich podstawach?

Fakt faktem - Winda nigdy mi takich problemów nie robiła. Więc śmieszna dla mnie jest konieczność ich rozwiązywania. Czas to pieniądz - marnowanie go na naprawianie rzeczy, które nigdy nie powinny się wydarzyć jest absurdalne.

Jeśli nie umiesz czytać, to tego nie rób.