Windows w laptopie z media markt

Witam!

Mój kuzyn kupił laptop acera w sieci sklepów media markt. Pisali że dodają system Win Xp HE. Tak też jest, dostałe laptopwa z zainstalowanym systemem, naklejke też ma, i taką zieloną książeczke od Microsoftu na której jest napisane coś w stylu że ten Windows jest nieodłącznym elementem laptopa acer. Ale co jest dziwne nie dostał żadnej płyty z nagranym windowsem, ani też nie dostał żadnego oprogramowania do laptopa (żadnych sterowników, tych wszystkich rzeczy do zarządzania energią). Czy to jest normalne i trzeba sobie zgrać samodzielnie windowsa oraz sterowniki?

Nie dostał ŻADNEJ płyty? Ani jednej tyci tyci choćby z dziwnymi napisami na niej?

Jeśli rzeczywiście nie dostał niech poszuka na dysku plików instalacyjnych (mogą być na partycji systemowej, innej partycji, albo jeszcze ukrytej partycji - niech sprawdzi czy wielkość dysku się zgadza) :slight_smile:

Na to wygląda że windows tzn jest obraz całego systemu na ukrytej partycji który przywracasz zawsze gdy zajdzie potrzeba

Nie dostałani jednej małej, malutkiej, tyci płyty z dziwnymi napisami…

Dyski(rozmiary) też się zgadzają. Plików instalacyjnych nie ma, a co najdziwniejsze to nie pamiętam aby tam gdzieś był jakiś cd-key.

Niech kolega popatrzy dokładnie czy na 100% nie ma nic na dysku.

Jak nie to albo niech idzie do MM wyjaśnić sprawę albo telefonik do nich:

http://www.mediamarkt.pl/kontakt.html

acery mają windowsa w wersji preinstalowanej czyli mają ukrytą partycję około 3GB na której masz windowsa, można go nagrać na 5 CD lub 1 DVD, jest taka opcja w sofcie od acera…