Windows wogółe się nie ładuje

Witajcie. Mam komputer od ponad 6 lat. Nigdy nic w nim nie zmieniałem. Dopiero 2 miesiące temu wymieniłem sobie karte główną, procesor i karte graficzną. Po takiej zamianie komputerek działał jak nigdy. Nic się nie psuło a ja byłem w 7 niebie. Do czasu…

W ostatnim tygodniu zaczęło się coś rypać. A mianowicie. Włączam kompa -a tu nic. Na ekranie nic się nie pokazuje- nie pokazuje że Windows się ładuje… Jedynie DVD coś mruczy zapala się i się gaśnie… Z monitorem tez jest podobnie- Zapala się i gaśnie. Na całe szczęscie po 5-10 a ostatnio nawet po 20 minutach Windows wreszcie zaczyna się ładować… W czym może więc tkwić problem. Co o tym sądzicie?

Możesz sprawdzić w jakim stanie jest dysk twardy ? Np. programem HD Tune.

http://img440.imageshack.us/my.php?image=hdsl6.jpg

No to jak jest jakiś kozak na sali, który pomógłby mi, albo chociaż dał jakieś wskazówki i nakierował w czym może być problem?

Złączono Posta : 14.11.2007 (Sro) 22:41

Podbijam temat, bo to dla mnie ważny temat. Proszę o jakąkolwiek pomoc, szczególnie, że u Was zawsze takową otrzymywałem… i narazie się jeszcze nie zawiodłem :slight_smile:

Potrzebuję więcej danych. Już teraz skopiuj wszystkie istotne dane na inny nośnik. Zainstaluj program “Aida 32” w wersji 3.93 i wykonaj test “Linear Read” “Average Access” wtyczką “Disk benchmark” naciśnij “Save” czyli zapisz. Wyłącz najpierw wszystkie programy z autostartu czyli znajdujące się przy zegarze. Ustaw wygaszacz ekranu na pozycję brak, nic nie rób na komputerze tylko czekaj! Naciśnij “Save”, aby zapisać wyniki, wykresy w formacie png, (screen-y) i zamieść na forum np. przy pomocy strony http://www.fotosik.pl najlepiej w pełnym wymiarze, a nie jako miniaturkę.

Ustalimy, co jest przyczyną nieprawidłowego zachowaina. Teraz udokumentowaliśmy wykryte objawy. Przypatrz się zasilaczowi, (podaj nazwę i moc), chłodzeniu, danym ze zakładki SMART z programu Aida 32 czy nie ma komunkatów w stylu “nieuchronna utrata danych”. Istnieje możliwość naprawy przez odpowiedni podział na partycje lub przez wyzerowanie dysku, ale to tego ostatniego potrzeba pewnego zasilania, ponieważ w przeciwnym wypadku powstaną kolejne błędy na dysku. Markowy zasilacz i chłodzenie to podstawa w diagnostyce komputera. Pomiarów napięć dokonaj w czasie testu “Linear Raed” według strony http://www.neotec.pl/page.php?id=11 Jeśli masz FAT 32 i weź dyskietkę od Windows 98 SE, zabootuj z niej i odpal scandiska z dokładnym testem powierzchni.

Wyczynol , proszę poprawić temat postu na konkretniejszy, mówiący o problemie. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało wywaleniem tematu do śmietnika.

Myślę że powinieneś sprawdzić zasilacz. 6 lat to dużo dla tego sprzętu i pewnie trochę wyschły kondensatory, a nowa karta graficzna i procek mają na pewno większe apetyty na prąd. Pożycz od kogoś zasilacz i zobacz jak wystartuje, albo chociaż sprawdź napięcia na 12 V

Przy tak postawionym problemie tobie nie potrzeba kozaka tylko wróżki

:P:P:P.

Zastosuj sie do porady PiotrekZ4 i posprawdzaj napięcia, a najlepiej co zrobisz to kup sobie nowy co najmniej 400 W markowy zasilacz.

Sprawdź stan kondensatorów na MOBO. Spuchnięte, wylane również mogą dawać podobne objawy.