Windows wychodzi z mody

Witam obawiam sie ze obecne grono ludzi zrezygnuje w najbliższej przyszłosci z systemu windows gdyż od niedawna w sieci grasuje uaktualnienie z microsoft dla windows które po zainstalowaniu wykrywa nielgalne oprogramowanie przez co następne aktualizacje niebeda już dostępne. Będzie trzeba kupic legalne oprogramowanie “to sie microsoft ucieszy” JEdnak niemaartwcie sie sa jeszcze darmowe linuxy

jump0ncash czemu ma służyć ten temat ?? I proszę zmodyfikować podpis na zgodny z regulaminem - przenoszę

jump0ncash : no i co z tego ? Myślisz że tego nie da się obejść ? Hehe wszsytko się da, ale raczej nie liczyłbym że od razu wszyscy na pirackich kopiach win. przejdą na linuxa. Przecież zawsze można używać Windowsa z SP2 + firewall i antywirus. Mój znajomy tak ma choć ma oryginalny system i nie uaktualnia go w ogóle, jakoś nie miał problemów z kompem już od ponad roku.

serio? łał :o i co z tego? w@#$@#$ć linuxa :twisted:

Nie kumam tematu… :?

Windows Genuine Advantage (KB892130) jest już od dawna …teraz wyszła tylko jego nowsza wersja (1.5.512.0 - dla wyjaśnienia, jest to narzędzie weryfikujące legalność systemu …wymagane jest do aktualizacji systemu przez strone windowsupdate i do pobierania większości plików ze stron microsoftu)

Co do narzędzia Windows Genuine Advantage Notification (KB905474) - jest to nowość, aktualizacja ta wyświetla dymki z informacją o korzystaniu z nielegala …nie mniej jednak, chociaż zalecana …to nie jest to obowiązkowa aktualizacja.

Automatyczna aktualizacja systemu działa chyba niezależnie od ww. aktualizacji - o ile się nie myle.

Inna sprawa, to taka …że wszystkie te zabezpieczenia zostały już dawno złamane…

Tak więc nie gadaj o masowej rezygnacji z windy, bo o wiele łatwiej jest obejść istniejące zabezpieczenia … czy też, na co liczy microsoft - zakupić legalną wersne , niż przesiadać się na zupełnie obcy system.

Chyba jednak to nie grozi, po pierwsze w dalszym ciągu w większości nowe komputery są kupowane z „winem” po drugie państwo dba oto by kupować ten program. Przykładem jest program „Płatnik” (do obsługi ZUS). Program działa tylko pod windows i nie ma mowy o dopuszczeniu innych programów pod innymi systemami.

A ja myśle, że jakiś dzieciak powiedział co wiedział nie zastanawiając sie zbytnio nad sensem.

Temat nic nie wnosi, jest tylko dobrą pożywką dla trolli.

-------------------------- 

                        /| /| | | 

                        ||__|| | PROSIMY NIE KARMIĆ | 

                       / O O\__ | 

                      / \ TROLLA | 

                     / \ \ | 

                    / _ \ \ ---------------------- 

                   / |\ ____ \ \ || 

                  / | | | |\ ____ / || 

                 / \|_|_|/ | __|| 

                / / \ | ____ | || 

               / | | /| | --| 

               | | |// | ____ --| 

        * _ | |_|_|_| | \-/ 

     *-- _--\ _ \ // | 

       / _ \\ _ // | / 

     * / \_ /- | - | | 

       * ___c_c_c_C/ \C_c_c_c____________

Ja gdzieś czytałem że jest patch który sobie radzi z tym potwierdzeniem aktualizacji , więc twoje obawy że ludzie zaczną nagle przesiadać sie na inne systemy , lub masowo kupywać windows-y są przedwczesne

No i co z tego,nie wszyscy aktualizują system,jednak dymki mogą być wkurzające,ale poza tym nie ma problemu jeśli ktoś nie aktualizował systemu.

Dużo userów przechodzi na Linuxa. Niestety większość progranów nadal tworzy się pod WIN i zostaniemy przy windowsie jeszcze przez długie lata - chcemy czy nie, tak będzie.

Jeśli chodzi o samą aktualizację - debilizm. Zrobili system, który jest ‘podstawą’ do działania wszelkich programów, więc muszą liczyć sie z % piractwa.

Ciekawi mnie czy jak Ty miał byś korzyści materialne z wyprodukowanego oprogramowania, też tak lekko podchodził byś do sprawy 8) .

Argumenty w stylu że Bill już się dosyć napasł jakoś do mnie nie trafiają 8) .

szykuje się kolejna “święta” wojna??

fiesta zawsze chodzi i tylko o kase i … to by było na tyle, piratów się nie wykończy, no chyba że wszyscy producenci zajdą o 99% z ceny albo dadzą za darmo…

po co kupować wina skoro nie stać mnie na programy które MUSZE znać aby np.: dostać pracę :? i wiem że będę miał pirata…

eh… kasa, kasa i kasa.

a co do tej słynnej już poprawki da się ja wywalić, nie trzeba jej instalować i nadal lewy system bedzie pobierał poprawki, a jak nie to za 2 dni już będzie mógł.

Czyli mam wymienić system na Linux, bo Win już nie modny :?: :x

Ja wyłaczyłem te dymki i jest luz:)

Właczcie centrum zabezpieczeń, aktualizacje automatyczne wyłaczcie i po prawej stronie macie zasoby naciśnijcie zmień sposob informowania mnie przez centrum zabezpieczeń pokazuje sie okno i wyłaczacie dymki :slight_smile: