Windows wycisza wszystkie aplikacje po włączeniu innej

Problem występuje gdy włączam jakąś dodatkową aplikacje używającą dźwięku, wytłumaczę to na przykładzie:

Mam odpalonego foobara, słucham muzyki przez SPDIF(w foobarze zaznaczone, żeby grało przez SPDIF), włączam grę lub nawet jakieś kretyńskie aplikacje, które używają jakiegokolwiek dźwięku i zaczyna przerywać, tzn muzyka przestaje grać, odtwarzany jest jakiś śmieciowy dźwięk z aplikacji(np jak dochodzi wiadomość na steamie), potem włączam jakąś grę np. dota 2, cały dźwięk z foobara jest wyciszony, nie da się nic zrobić, dopiero po wyłączeniu gry, dźwięk wraca. Na poprzedniej instalacji Windowsa 8 Enterprise, w ogóle nie było żadnego problemu(teraz mam Win8Pro, ale wątpię, żeby to sprawiało jakąkolwiek różnice), miałem ustawiony dźwięk po SPDIF i muzyka była, a dźwięki z gry leciały przez słuchawki i nic nigdy nie musiałem przestawiać, męczyć się, nic “inteligentnie” się nie wyciszało. Teraz po prostu tylko jedna słuszna aplikacja może grać na raz i dźwięki nie mogą się pokrywać np. słucham muzyki przez foobara, włączam youtube, boom muzyka zostaje wyciszona, leci tylko dźwięk z YT. Czemu dźwięki nie nakładają się tak jak kiedyś tj. muzyka przez spdif leciała przez spdif z foobara, a dźwięki z aplikacji jakichkolwiek leciały przez słuchawki?

Karta to asus xonar st