Windows wymusza formatowanie dysku zewnetrznego

mam dysk zewnetrzny w kieszeni podlaczony przez usb do laptopa i dzis kiedy go podlaczylem, zostalem poinformowany ze powinienem go sformatowac przed uzywaniem !!

coś na pewno by się znalazło, skorzystaj z google i wpisz partition recovery lub data recovery…

Ja bym tam przekopiował na jakiegoś kompa te dane sformatował go pod tym lapem i zaś poprzerzucał z powrotem na dysk :stuck_out_tongue:

tylko wtedy on przywraca dane przez odzyskiwanie, moze ktos zna jakis program ktory po prostu naprawia blad, moj dysk w paptopie jest o wiele mniejszy niz ilosc danych na dysku zewnetrznym, wiec takie odzyskiwanie moze byc problemem

wbudowany w system chkdsk

chkdsk literadysku: /f/r

zadzialalo !!

W dniu 18.05.2008 , o godzinie 17:06 został dopisany post przez kxson

komenda naprawia blad, ale z kazdym ponownym podlaczeniem dysku wystepuje ten blad i trzeba robic to od nowa, a wykonanie komendy trwa dosc dlugo;/ jest jakis program ktory naprawia to na stale? czy moze sformatowanie cos da ? czy to jakis fizyczny blad?

Zrób jak pisałem. Zrzuć dane na innego kompa i sformatuj dziada pod tym lapem.

ok… ale na dysku jest ok 200 giga danych, na dysku mam ok 100 giga wolnego, wiec 50% danych strece, … ale ok … wezme komende ktora naprawia tablice, zgram dane, sformatuje i mysicie ze wtedy bedzie ok ? jaka jest przyczyna takiego problemu ? ktos wie ?

próbuj odłączać urządzenie za pośrednictwem ikonki obok zegara bezpieczne usuwanie sprzętu - może pomoże :P.

mam windowsa viste i usuwam sprzet przez klikniecie w moj komputer prawym przyciskiem myszy i wybranie ‘eject’ i usuwa sie bez problemu ;/ jakies inne pomysly ?

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 13:13 został dopisany post przez kxson

myslicie ze jesli podziele dysk na partycje to nie bedzie takich problemow? a nawet jesli to do formatowania bedzie 1 partycja a nie caly dysk ?