Windows XP 2 problemy przy właczaniu

(Dominik Adamski) #1

:frowning: Witam

Mam następujące problemy z moim kompem(od jakiś 2 tyg.). Gdy właczam kompa pojawia się czarny ekran z pulsującym bialym kursorem i jest on dosyc długo (połowa czasu normalnego właczenia kompa). 2 problem: gdy przy wyborze kont klikam na swoje konto bardzo długo sie wczytuje i dopiero po ok. 1 minucie pojawia się pulpit. Skanowałem na wypadek wirusów kompa takimi programami: Eset nod 32 i arcavir. Proszę o pomoc.

PS. Mój komp:

Intel® Core2 CPU

6300 @ 1.86GHz

1,87Ghz, 1,00 GB RAM

(djkamil09061991) #2

wywal zbędne rzeczy z autostartu

(Danielm86) #3

wyłacz też zbędne usługi:

http://www.searchengines.pl/Services-Us ... t7723.html

Czyszczenie kompa CCleaner'em. Defragmentacja dysku np Iobit Smart Defrag w trybie Deep Optimize

Zainstaluj Auslogics Registry Defrag i zrób defragmentacje rejestru.

(Dominik Adamski) #4

defragmentację już robiłem a w autostarcie prawie nic nie mam kiedys maiłem wiecej program a właczał sie w kilka sekund :-o

-- Dodane 23.05.2009 (So) 17:15 --

jedyne co mi pozostało czego nei robiłem to defragmentacja rejestru :slight_smile:

-- Dodane 23.05.2009 (So) 17:17 --

zapomniałem dodać ze problem z ,,kursorem i czarnym ekranem,, pojawił sie gdy właczał i wyłaczał sie u mnie w domu prąd(kilka razy zanim wył. kabel z gniazdka)

przeskanowałem już rejestr i mam inforamcję:

registry acces before:97.6

access speed improvemet :2,4 więc chyba nie dużo

-- Dodane 23.05.2009 (So) 17:26 --

niestesty def. rejestru również nie pomogła macie jakieś inne pomysły odnośnie chociaż 1 problemu :?

(djkamil09061991) #5

może załaduj ostatnią dobrą konfigurację biosu

(Dominik Adamski) #6

a jak to zrobić??

-- Dodane 23.05.2009 (So) 18:49 --

PS. To może być to bo jak czytam : Ewolucja systemów operacyjnych PC spowodowała, że obecnie jedyną rolą BIOS-u jest załadowanie systemu operacyjnego (z różnych względów Windows oraz inne systemy operacyjne dla PC prawie nie wykorzystują podczas pracy funkcji BIOS-u). :slight_smile:

(djkamil09061991) #7

naciskaj przy starcie systemu F8

(Dominik Adamski) #8

no OK pojawi mi się menu bios-u ale co dalej?

(djkamil09061991) #9

wybierz ostatnia dobra konfiguracja

(Dominik Adamski) #10

ok znalazłem pozniej jeszcze raz zrestartowałem ale nadal to samo

(Leon$) #11

Po uruchomieniu komputera może pojawić się pusty ekran z białą kropką w lewym górnym rogu

http://windows.howto.pl/artykuly,windows-31-245-0.html

:slight_smile:

(Dominik Adamski) #12

ale ten czarny ekran nie był od zawsze tylko od dosyć niedawna więc co sie mogło z tą kartą stac?

(Leon$) #13

jest to sugestia

może należy wyjąć kartę przeczyścić styki i połączenia

:slight_smile:

(Dominik Adamski) #14

ok tak zrobię (obym niczego nie zepsuł :lol: )

-- Dodane 24.05.2009 (N) 11:17 --

przeczysciłem styki ale niestety nadal to samo

PS. W połowie czasu(czarnego ekranu) na chwile znika biały kursor dysk pracuje przez chwile ale pozniej to samo/

(Hansfranc) #15

Spróbuj odpalić msconfig (START--->URUCHOM--->wpisz msconfig---->ENTER) Zakładka uruchamianie sprawdź czy nie masz zbędnych pierdół, które się uruchamiają. Można też sprawdzić czy systemowy folder TEMP nie jest zapchany śmieciami.

Pojawianie się białej kropki tzn. migającego kursora w lewym górnym rogu ekranu nie ma nic wspólnego ze stanem karty graficznej. Jakby karta odmawiała posłuszeństwa to wywaliło by raczej blue screen'a lub nie byłoby w ogóle obrazu na monitorze.

(Dominik Adamski) #16

co do MSCONFIG to jak już pisałem wczesniej prawie nic nie mam(tylko sieć(podłaczenie neta)) TEMP nie zapchany używam odkurzacza itp.

Dużo propozycji ale cos nie mozna trafić :frowning:

Macie jeszcze jakieś pomysły?

-- Dodane 24.05.2009 (N) 21:15 --

HELP [-o<

-- Dodane 25.05.2009 (Pn) 14:45 --

:twisted: :twisted: