Windows Xp 4rdzenie i 4gb

Siema, mam takie pytanie ile gb ramu obsłuży mi windows XP Pro jeśli mam 4gb ram i 1gb kartę graficzną? I czy mój 4rdzeniowy procesor będzie w pełni wykorzystany? Chce zmienić windowsa z 7 na XP ponieważ 7 zaczęła mnie bardzo denerwować i ma problemy ze starszymi plikami. Z góry dzięki

Jeżeli zainstalujesz 64 bitową wersję (Win XP Pro x64), system powinien w pełni obsłużyć Twój sprzęt (32 bitowej po prostu nie opłaca się instalować).

bobekon01 , bawiłeś się trybem zgodności? Może maszyna wirtualna jest lepszym wyjściem?

Skoro już wybuliłeś kase na system to warto to wykorzystać :slight_smile:

Witam,

Zastanawiam się dlaczego chcesz się przesiąść z Windows’a 7 na XP. Czy mógłbyś wytłumaczyć na czym polega Twój “problem ze starszymi plikami”. Może da się to rozwiązać.

Możesz również skorzystać z Windows XP Mode.

http://www.microsoft.com/windows/virtua … nload.aspx

Poczekajmy aż wypowie się sam zainteresowany zamiast dublować propozycje :slight_smile:

Ja bym jednak sugerował pozostanie przy systemie Windows 7 x64, ponieważ lepiej obsługuję on nowe rozwiązania niż Windows XP.

XP mode, nie wiem czy poradzi sobie np z cs-em, bo ze starszymi gierkami pewnie da rade:P w csa zawsze grałem i grać będę około 3-4h dziennie ale od jakiegoś już czasu fps masakrycznie mi latają po 5minutach gry od 100-30(format nic nie dał) Czytałem sporo na ten temat i nie jestem jedyną osobą która tak ma, koledzy też na to narzekają i 2 już zmieniło 7 na Xp. Jeśli umiecie coś na ten temat poradzić to czekam na odpowiedzi :stuck_out_tongue:

Ja gram w 1.6 i Source na Win 7 x64. Nie mam problemu z grą. Może to wina karty graficznej, tudzież sterowników. Czyżbyś miał ATI? :lol:

XP Mode jest bez sensu w tym przypadku. Choćby dlatego, że XP Mode chodzi wyłącznie na 16 bitach, a wiadomo jak traktuje się takich graczy :smiley: Mało tego wydajność nie byłaby rewelacyjna mówiąc delikatnie.

Myślę że nie jest to wina sterowników ponieważ w innych grach np GTA IV czy Bad Company 2 wszystko jest Ok, cały czas mam te same sterowniki, kiedyś nie było problemów ;/

Może spróbuj zainstalować Windows XP na VMware, ma wspomaganie sprzętowe. Trudno powiedzieć jaka będzie wydajność, ale może wystarczy?