Windows XP 64bity czy 7 64bity?

Witajcie, mam do Was pytanko, czy przejście na XP’ka 64 bity(aktualnie mam Windows 7 Ultimate 64 bity) zwiększyło by mi ilość fps’ów w grach a także szybkość komputera? Oto jego parametry:

 

AMD Dual Core 2x2.21 x64

4GB Ram

GeForce GTX260

 

Z góry dzięki za odpowiedz =)

Windows XP x64 to bardzo szybki system niestety brak sterowników wsparcia przez programy, gry dyskwalifikuje go do użytku domowego. Bardziej system dla entuzjasty. Nie zalecam przejścia na XP-ka zrób lepiej optymalizację W7. Poza tym wsparcie XP-ka za kilka miesięcy kończy się przez MS.

Jak już to zawsze lepiej brać nowy system niż antyk, lecz przy twoim sprzęcie to aż tak bardzo nie wykorzystasz zalet windows 7,ogólnie lepiej byś byl przy Windows 7 przynajmniej nie będzie kłopotu z sterownikami i z wsparciem. :slight_smile:

Windows XP to zabytek (litości, ten system ma już 12 lat…), na którego nie uświadczysz nawet DX10, o 11 nie mówiąc, a ten jest już praktycznie niezbędny, dlatego najnowsze gry w większości przypadków nie obsługują już Windowsa XP ze względu na brak DirectX 11 dla tego systemu.

O kwestii wsparcia sterowników, programów i samego wsparcia systemu przez MS nie wspominając.

Co mi po DX10 czy tez DX11 skoro i tak mi laguje większość nowych gier? Pytam się o to czy będę miał więcej fps’ów i czy w ogóle na tym systemie dam rade uruchomić jakąś grę.

Nie wywróżymy Ci o jakie gry Ci chodzi… Tak jak napisałem, większość nowych gier wymaga DX11, którego na XP nie ma i nie będzie nigdy, więc takiej gry na XP nie uruchomisz. Jeżeli gra obsługuje Windowsa XP to taką grę uruchomisz, ale różnicy w FPS dużej nie uświadczysz.

Zostań przy tym co masz.

nie zwiększy ci to ilości fps w grach a narobisz sobie więcej problemów niż korzyści, według testów to na 7 ma się w grach więcej fps

Jak chcesz mieć więcej fpsów w grach to zmień kartę graficzną a nie system.

Akurat w tym wypadku powinien bardziej wymienić procesor lub podkręcić bo tutaj to procesor raczej spowalnia kartę :wink:

Windows 7 i wywal z niego zbędne bajery to będzie ci chodzić szybciej niż ten XP, no.chyba że zależy ci na takich podatkach jak efekty aero czy pasek boczny sidebar, ale musisz wybierać czy chcesz te fps czy wyglĄd.

aero i inne bajery nie mają wpływu na fpsy w grach