Windows XP / 7 - Freezy

Cześć. Iż nie mam swojego pc ( problem z płytą) jestem zmuszony do korzystania z 1 z słabych laptopów. Postanowiłem poinstalować steama na XP - I podczas pobierania Zatrzymuje się system i tylko restart pomaga - do windows 7 tak samo jest. Na XP tak samo z przeglądarkami jest. A na Windows 8.1 i 10 tego problemu nie ma ( Wiem że mógłbym zainstalować 8.1 lub 10 ale nie chce katować). Napewno to nie wina procesora (1x1,5) bo by na 8.1 i 10 tak samo było.

CPU E-240 1x1,5ghz
RAM 2GB DDR3
6310 Radeon ( Integra)

  1. Gramatyka
  2. Specyfikacja sprzętu
  3. System oryginalny ?

Dobre pytanie.
Choć powinno być Systemy oryginalne <- dzięki ichito, poprawiłem literówkę

Ale może to jakiś młody, uczący się serwisant sprzętu, że ma dostęp do czterech różnych systemów operacyjnych, ale nie ma sprawnej płyty głównej.
Przynajmniej przeglądarki ma oryginalne. To już coś

A wracając do problemu ?
4. zapomniałem co miałem napisać

@iJuliusz
"Dobre pytanie.

Choć powinno być "Systemy orginalne"
Absolutnie nie…nie powinno!
https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/oryginalny;4344.html

Masz rację. Bardziej mi chodziło o liczbę mnogą, a popełniłem błąd w literówce.
To wpływ wypowiedzi autora postu :wink:

No jakiś super z gramatyki nie byłem :confused: A systemy oczywiście oryginalne. Wszystkie mam w wersjach pudełkowych.

No ale wtedy jest trudniej doczytać w czym właściwie jest problem.

Czy każdy z tych systemów, przed zainstalowaniem Steam, uzupełniłeś o wszystkie aktualne sterowniki i łatki windows ?

Dostosuj się proszę do tego co lordjahu napisał, każdy szczegół ma znaczenie, tego nadal brakuje.

Tzn. Iso pobierałem z wszystkimi łatkami. A o specyfikacji zapomniałem , już uzupełnione.

Edit: Nie wiem czy coś z sterownikami lub z laptopem nie dzieje mimo że go czyściłem. Uruchomiłem SAMP (Wiem , stare ale jak się zachce wrócić to gram) i nagle straszne spadki od 25 do 5. Wcześniej poniżej 15 nie było.

Może te obrazy ISO jeszcze czymś przy okazji zasyfione, nigdy nie masz 100% pewności jak go dokładnie nie sprawdzisz.

Ze strony MS ?

1 polubienie

Wątpię by takie MS wydawał, nawet buildy Windows 10 wymagają aktualizacji wydanych po ich premierze.

Z MSDN oraz z pewnego forum zaczynającego się na W ( Nie chcę reklamować). (Z 2 źródeł sprawdzałem)

Pobrałem Grę z steama na próbę po przeinstalowaniu sterowników na XP - no teraz tak często freezów nie ma ale gra która ma wymagania 2-3 razy mniejsze od innych co się na laptopie znajdują zaczęły miewać spadki do 2-3fps. Możliwe że wina pasty mimo że temperatury podczas obciążenia dużego max 50 stopni?( Tak , nie wymieniałem.)

1 polubienie