Windows XP a połączenie bezprzewodowe (TP-Link)

Kupiłem nowego laptopa z Win 7 i router TP-Link TD-W8951ND. W konfiguracji routera dałem zabezpieczenie WEP 2 i hasło. I na nowym lapku wszystko jest ok, ale na starym z Windowsem XP są problemy. Wyszukuje mi sieć bezprzewodową TP-Link , biorę połącz, wymaga klucza sieciowego więc wpisuję hasło jakie nadałem przy konfiguracji routera. Wyświetla mi, że połączono, ale dostępu do internetu nie mam. Jak zjeżdżam na ikonkę połączenia sieci bezprzewodowej wyświetla mi stan-połączono, siła sygnału-znakomita :slight_smile: .

Co jest nie tak?

Dzięki za odpowiedzi.

Mało danych WiFi w PC co to za karta? ja mam (TL-WN781ND PCI-E 150Mb/s)

  1. Twoja karta WiFi w PC w TCP/IP adres pobiera automatycznie czy ustawiłeś na sztywno jakiś port.

  2. Jak masz skonfigurowaną zakładkę:

Wireless – Basic

jak ustawiłeś Mode: na 11only a karta w PC działa tylko b/g to lipa

ps: zabezpieczenie mogłeś wybrać to w zakładce:

Wireless – Security

WPA-PSK/WPA2-PSK(recommended) ja mam ustawione w tym modelu i mi działa w 100% na laptopie, PC i w n-ce.

pzd

Witam ! Zmień szyfrowanie na WEP . Możliwe że karta w routerze nie jest kompatybilna z karta w laptopie i przy danej konfiguracji nie działa prawidłowo. U mnie też się zdarza jak znajomi przyjdą z laptopami starszymi i maja xp a ja mam nowoczesny router i szyfrowanie WPA2 . Pozdrawiam :smiley:

Sorry, mam szyfrowanie WPA2-PSK. Protokółu internetowego nie ustawiałem, ale mam zaznaczony “użyj następującego IP”, adres ip i maska podsieci są ustawione.

W opisie starego lapka znalazłem, że bezprzewodowa karta sieciowa jest 802.11 b/n.

Witam !

To wejdź to protokołu internetowego TCP/IP i zaznacz Uzyskaj adres IP Automatycznie i Uzyskaj adres serwera Dns automatycznie :slight_smile:

@gazeta12 jak podał dymsza4 zmień na auto

lub jak chcesz mieć na sztywno to trzeba by wypisać tam wszystko zgodnie z zasadami…

czyli:

a Brama domyslna na jakie IP miałeś skonfigurowane w tym XP jak było puste to mogło być przyczyną braku pełnego połączenia???

jak mialeś ustawione192.168.1.1 to dobrze powinno być identyczne jak w zakładce Device Info – LAN IP Address: …

pzd

No i po kłopocie. Działa.

Dziękuję :slight_smile:

co było przyczyną?

będzie to wskazówka dla innych w przyszłości!

W TCP/IP zmieniłem na automatyczne wybieranie adresu IP i DNS.