Windows xp a zmiana konfiguracji komputera

Witam,

Pytanie moje odnosi się do kwestii systemu Windows XP a mianowice, skompletowałem już prawie nowy klomputer na bazie Athlona 64 X2, nowa płyta główna itd… z tym, że chciałbym zostawić stary twardy dysk ze wszystkimi dotychczas tam zgromadzonymi danymi, tym samym i systemem operacyjnym.

Dotychzcasowy kompuetr był oparty na starym Athlonie 1800.

Czy jak podłącze ten dysk to system mi odpali w tej nowej konfiguracji a w nastepstwie tego tylko wymienie poszczegolne sterowniki czy też bez formata sie nie obejdzie i nowej instalacji systemu?

Dziekuje za góry za pomoc,

wywali ci niebieski ekran

Podłączam sie do tematu. czy jak by odinstalować wszystkie możliwe sterowniki to ruszył by system na innym komputerze?

Można jedynie zmieniać “w dół”: z nowszego kompa na starszy. Testowałem to na intelu z C2D na celerona. W drugą stronę nie da rady nic zrobić.

myślę że tu raczej chodzi o płytę główną ja już parę razy próbowałem takich akcji i jak były PODOBNE płyty główne to dawało rade.

stara płyta to gigabyte GA-7VAX a nowa to gigabyte GA-MA69G-S3H

Ostatnio też tak chciałem zrobić, ale wywaliło niebieski ekran, oczywiście przed formatem można spróbować czy się uruchomi czy nie, ale szanse są małe.