Windows xp a zmiana konfiguracji komputera

(Kaczor) #1

Witam,

Pytanie moje odnosi się do kwestii systemu Windows XP a mianowice, skompletowałem już prawie nowy klomputer na bazie Athlona 64 X2, nowa płyta główna itd... z tym, że chciałbym zostawić stary twardy dysk ze wszystkimi dotychczas tam zgromadzonymi danymi, tym samym i systemem operacyjnym.

Dotychzcasowy kompuetr był oparty na starym Athlonie 1800.

Czy jak podłącze ten dysk to system mi odpali w tej nowej konfiguracji a w nastepstwie tego tylko wymienie poszczegolne sterowniki czy też bez formata sie nie obejdzie i nowej instalacji systemu?

Dziekuje za góry za pomoc,

(Romulaldos666) #2

wywali ci niebieski ekran

Podłączam sie do tematu. czy jak by odinstalować wszystkie możliwe sterowniki to ruszył by system na innym komputerze?

(Krasnal666) #3

Można jedynie zmieniać "w dół": z nowszego kompa na starszy. Testowałem to na intelu z C2D na celerona. W drugą stronę nie da rady nic zrobić.

(Romulaldos666) #4

myślę że tu raczej chodzi o płytę główną ja już parę razy próbowałem takich akcji i jak były PODOBNE płyty główne to dawało rade.

(Kaczor) #5

stara płyta to gigabyte GA-7VAX a nowa to gigabyte GA-MA69G-S3H

(Feelek3) #6

Ostatnio też tak chciałem zrobić, ale wywaliło niebieski ekran, oczywiście przed formatem można spróbować czy się uruchomi czy nie, ale szanse są małe.