Windows XP - aktualizacja do windows 8

Witam, jaki jest najtańszy sposób aktualizacji oryginalnego xpka do windows 8? Swego czasu czytałem o różnych promocjach dla posiadaczy starszych wersji systemu, ale ostatnio nic o tym już nie słychać. Na allegro boje się trochę kupować, bo nie wiadomo jak z oryginalnością takiego systemu. Na razie najkorzystniejszą ofertę znalazłem w x-komie, 350zł + wysyłka za Windows 8.1 PL 32bit OEM. Jednak wydaje mi się to trochę drogo. Jest jakiś tańszy sposób? Nośnika nie potrzebuje, może być aktualizacja online.

Jeśli się uczysz zorientuj się czy masz dostęp do MSDN, ewentualnie 90-dniowy trial 8.1 Enterprise (http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/hh699156.aspx)

Sam korzystam z MSDN, ale ten windows ma być nie dla mnie, więc takie rozwiązanie odpada.

 

Trial też odpada, bo szukam rozwiązania na stałe, a nie tymczasowego.

 

Z reguły, nie ma się czego bać. Jasne, szerokim łukiem powinniśmy omijać oferty, w których ktoś oferuje nam W8.1 za 150 złotych, a na koncie ma jedynie 20 komentarzy, ale gdy ktoś ma tych komentarzy 15000, z czego 99% pozytywnych, to raczej nie musimy się obawiać.

Po to wprowadzony został system oceniania sprzedawców, abyśmy nie musieli odczuwać obaw przed zakupem.

Dzięki, pewnie masz rację, co nie zmienia faktu, że ceny na aukcjach od w miarę sprawdzonych sprzedawców również oscylują ok. 350zł. Myślałem bardziej o jakimś promocyjnej aktualizacji z racji tego, że mój xpek jest oryginalny. Ale z tego co czytam na necie, już wszystkie takie akcje promocyjnej aktualizacji się pokończyły :frowning:

Lepiej kupić Win 8 OEM niż 8.1 OEM

http://www.agito.pl/microsoft-windows-8-64-bit-pl-oem-1156-656345.html

Powody? Luźniejsza polityka OEM w przypadku Win 8 oraz darmowy upgrade do 8.1

XP nie zaktualizujesz do win7, a co dopiero do 8.1

 

więc skazany jesteś na instalacje od zera… 8)

Dzięki za rade, a co konkretnie oznacza ta “luźniejsza polityka”?

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2012/07/windows-8-pro-dla-posiadaczy-xp-viasta-i-7-za-ok.-140-zl#ixzz2z7rIuORK