Windows XP - aktualizacja do windows 8


(bolok) #1

Witam, jaki jest najtańszy sposób aktualizacji oryginalnego xpka do windows 8? Swego czasu czytałem o różnych promocjach dla posiadaczy starszych wersji systemu, ale ostatnio nic o tym już nie słychać. Na allegro boje się trochę kupować, bo nie wiadomo jak z oryginalnością takiego systemu. Na razie najkorzystniejszą ofertę znalazłem w x-komie, 350zł + wysyłka za Windows 8.1 PL 32bit OEM. Jednak wydaje mi się to trochę drogo. Jest jakiś tańszy sposób? Nośnika nie potrzebuje, może być aktualizacja online.


(Lewanxd) #2

Jeśli się uczysz zorientuj się czy masz dostęp do MSDN, ewentualnie 90-dniowy trial 8.1 Enterprise (http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/hh699156.aspx)


(bolok) #3

Sam korzystam z MSDN, ale ten windows ma być nie dla mnie, więc takie rozwiązanie odpada.

 

Trial też odpada, bo szukam rozwiązania na stałe, a nie tymczasowego.


(neXt___) #4

 

Z reguły, nie ma się czego bać. Jasne, szerokim łukiem powinniśmy omijać oferty, w których ktoś oferuje nam W8.1 za 150 złotych, a na koncie ma jedynie 20 komentarzy, ale gdy ktoś ma tych komentarzy 15000, z czego 99% pozytywnych, to raczej nie musimy się obawiać.

Po to wprowadzony został system oceniania sprzedawców, abyśmy nie musieli odczuwać obaw przed zakupem.


(bolok) #5

Dzięki, pewnie masz rację, co nie zmienia faktu, że ceny na aukcjach od w miarę sprawdzonych sprzedawców również oscylują ok. 350zł. Myślałem bardziej o jakimś promocyjnej aktualizacji z racji tego, że mój xpek jest oryginalny. Ale z tego co czytam na necie, już wszystkie takie akcje promocyjnej aktualizacji się pokończyły :frowning:


(JeyJey) #6

Lepiej kupić Win 8 OEM niż 8.1 OEM

http://www.agito.pl/microsoft-windows-8-64-bit-pl-oem-1156-656345.html

Powody? Luźniejsza polityka OEM w przypadku Win 8 oraz darmowy upgrade do 8.1


(Jjoasz) #7

XP nie zaktualizujesz do win7, a co dopiero do 8.1

 

więc skazany jesteś na instalacje od zera... 8)


(bolok) #8

Dzięki za rade, a co konkretnie oznacza ta "luźniejsza polityka"?


(Magda Jankowska13) #9

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2012/07/windows-8-pro-dla-posiadaczy-xp-viasta-i-7-za-ok.-140-zl#ixzz2z7rIuORK