Windows xp (awaria pliku rejestru)

Witam mam problem dostalem od kolegi laptopa bez ładowarki,gdy podłączyłem laptopa niby się włączył ale gdy skończy się ładować windows wyskakuje niebieski ekran z komunikatem : STOP: c0000218 {Awaria pliku rejestru}

Nie jest moźliwe załadowanie przez rejestr gałęzi (pliku):

SystemrootSystem 32ConfigSOFTWARE

lub jego dziennika błąd drugiej kopii

Jest on uszkodzony, brak go lub jest nie do zapisania.

Na dodatek gdy chcem włożyć płytke z windowsem to w ogóle szuflada nie odpowiada nie chce się wysunąć.Proszę o pomoc.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Jeśli laptop nie jest zbyt stary możesz zabootować instalator z pendrive.

Ale czy jeżeli zbootuje pendriva to czy potem będe mógł go od bootować?

Rozwaliłeś mnie pytaniem tak będziesz mógł “od bootować” wystarczy wyciągnąć pena i zrestartować kompa. Przede wszystkim zobacz czy włączy się tryb awaryjny albo ostatnio znana dobra konfiguracja?

 

http://support.kaspersky.com/pl/general/various/493

Nie oto mi chodziło czy jeżeli chciał bym potem coś wgrać to normalnie będzie działał?Przepraszam ale jestem zielony w tych sprawach :smiley: W tryb awaryjny próbowałem już wchodzić i włącza się czarny ekran i nuc się nie pokazuje.

Tak wystarczy sformatować pena. Choć i tak będzie działać bez formatu ale pliki Windowsa będą na nim.

Tylko oco chodziło pionnerowi z tym że laptop może być starcz?Fakt jest to starszy model ale czy to jest jakiś problem?

Laptop to sony vaio pcg-k415b

pomoże ktoś

Zbootowałem tego pendriv’a ale gdy podłanczam go pod usb to laptop nawt go nie widzi dlaczego?

Wiesz jak w ogóle zbootować pena z Windowsem XP?

 

http://forum.dobreprogramy.pl/bootowalny-instalator-systemu-windows-xp-t441308/

Tak wiek bo robiłem to co na poradniku.Użyłem właśnie ultraISO.A moze ten laptop jest stary i nie można instalować z pendrive?:smiley:

W opcjach bootowania nie ma USB? Druga sprawa czy napęd możesz wysunąć pod Windowsem przez prawoklik wysuń?

No właśnie nie ma opcji usb.Nie bardzo rozumiem jak mam wysunąć napęd jak windows nawet nie chce mi się wczytać.