Windows XP awaria


(Maciejekbat) #1

Witam, chciałbym prosić was o pomoc.

Mam taki problem, dokładnie wczoraj, ten problem zaistniał. Gram sobie w warcrafta III od godziny 15;01 do 18;50, następnie wchodze w cinema 4d od godziny 18;59 do godziny 21;21, później chciałem nagrać płyte lightscribe w ashampoo to była godzina 21;25, lecz około godziny 18;43 usłyszałem dziwne dźwięki dysku, które pojawiały się co okolo 30 minut pozniej co 3 minuty i się ponaglały, gdy już chciałem komputer wyłączyć ze strachu że zaraz coś wybuchnie, on sam się zresetował. Wyłączyłem komputer o 21;33. Poszedłem oglądąć film na dvd, włączyłem dvd o 21;35 i włączyłem sobie nowy film "nieuchwytny" - to była godzina 21;36 - film nawet ciekawy, szczególnie że się troche bałem, bo takie złooo tam było, że koleś założył strone *************- i kradł ludzi do swojej piwnicy którzy rozpowszczechnili w necie śmierć jego starego - i im więcej osób wchodziło na strone tym szybciej ziomuś umierał. (różnego rodzaju torury )...

Dobra a teraz przejdźmy do sedna jeśli już opisałem problem. No i dzisiaj próbuje odpalić tamten dysk zepsuty i co ?!? i nie da się. Odpalam dysk, wszystko normalnie, dopóki się nie pojawi takie okno, gdzie się wybiera tryb awaryjny lub uruchom system windows normalnie lub uruchom ostatnią poprawną konfigurację. Klikałeem wszystko i nic !!


(Cosik Ktosik) #2

Podczas startu komputera, przed startem systemu, wciśnij F8. Pojawi się okno z wyborem , jak ma zostać uruchomiony system, wybierz opcję Wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne komputera po awarii. Wyświetli się niebieski ekran. Podaj z niego kod błędu oraz przyczynę.


(maku13) #3

A po jakim czasie koleś legnął? Długo to trwało? Cały film?

Zrób jak pisze cosik_ktosik , to wtedy podumamy co dalej.


(Maciejekbat) #4

hmmm, nieznalazłem tego co napisałeś cosik, zrobiłem zdjęcie żęby nie było że jestem jakiś tukiem.

A może debugowanie ;p?

dsc07823lz4.jpg

więc złapałi tego psychopate gdzieś około 23;03 mojego czasu, i ofiara którą chciał zabić, to właśnie ona go zabiła ! bo to była kobieta pracująca w FBI !

Bardzo bym chciał żeby ten moj dysk zadziałał... bo tam mam wszystkie programy i projekty...


(maku13) #5

Uruchom ponownie, a kiedy zobaczysz niebieski ekran naciśnij klawisz "Prt Scr" (tzw. printscreen), wtedy powinna się zrobić pauza i zrób jeszcze jedno zdjęcie, które dasz na forum.


(Maciejekbat) #6

kurde, jak mam zrobić print screen i gdzie go mam zapisać? w biosie? i to na innym dysku jeszcze. Wiem ! nagram film ! bo to jest naprawde ważne, a wierzę, że jakiś miłosierny samarytanin


(Maciejekbat) #7

przepraszam że pisze drugi post pod rząd, ale naprawde nie mogłem znaleźć opcji edytuj.

a tu jest jest link !!

http://www.wrzuta.pl/film/mcZLy7kFVY/do ... my.pl_help


(Pawilojc) #8

no sorry ale z tego nie da się nic odczytać.

thumb_bsod.PNG

EDIT: a jednak się da!


(Piatek33) #9

Z filmiku wyciągnąłem treść bluescreena. Proszę bardzo:

Jednego słowa nie mogłem rozszyfrować, ale osoby które się znają domyślą się co to za słowo. Mam nadzieję że ktoś pomoże w potrzebie :slight_smile:


(Apdjs) #10

błąd

unmoutable_boot_volume

Próbowałeś naprawić system z płytki?


(Cosik Ktosik) #11

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz:

fixmbr

fixboot

chkdsk c: /r

(c to dysk systemowy)