Windows XP bardzo zamulony komputer

Od dłuższego czasu nie było mnie w domu i gdy do niego wróciłem zastałem strasznie spowolniony komputer. Zawsze chodził bardzo płynnie mimo swojego wieku.

Postanowiłem zainstalować od nowa system, sformatowałem wszystkie dyski, wyczyściłem wnętrze obudowy, jednak nic to nie dało. Komputer nadal chodzi bardzo wolno, filmiki na YT zacinają się mimo dużego zapasu buforu, gry, które powinny chodzić bez najmniejszego problemu strasznie się zacinają, użycie procesora prawie cały czas sięga 100%, mimo małej ilości uruchomionych programów.

Mój sprzęt:

Procesor: AMD 2400+ 2GHz

RAM: 1GB DDR

Zasilacz: 300W

Dysk: 80GB

Karta graficzna: GeForce 5200 128MB

Zdejmij obudowę i wyczyść z kurzu (nie zapomnij o radiatorach). Wejdź w manager zadań (ctrl+alt+esc), po czym w zakładce procesy zobacz co tak zajmuje procesor. Prawdopodobnie nie usunąłeś wszystkich danych / przeniosłeś infekcję na pendrive / zainstalowałeś coś po reistalacji systemu. Przeskanuj usbfix, oraz daj log z otl’a.

Wyczyszczenie wnętrza obudowy nie pomogło, najwięcej użycia procesora powoduje przeglądarka. W procesach zauważyłem kilka razy “chrome.exe”. Podczas przeglądania stron użycie procesora nie jest bardzo wysokie, jednak po włączeniu filmiku na YT użycie skacze do 100%. Aktualnie pobieram antywirusa, po przeskanowaniu dam znać co się dzieje. Jeśli nie znajdzie wirusów wrzucę logi :smiley:

Spróbuj użyć innej przeglądarki. Chrome ostatnio ma problem z flash.

Na Mozilli to samo, za chwilę okaże się jak z wirusami :wink:

Dodane 24.12.2012 (Pn) 21:21

Logi z OTL:

http://www.wklej.org/id/905427/

http://www.wklej.org/id/905428/

Brakuje Service Pack 3.

IE6 to staroć. Zainstaluj IE8. System niezaktualizowany. Zaktualizuj system: Start - Wszystkie programy - Windows Update.

Start => uruchom => msconfig => zakładka Uruchamianie => możesz odznaczyć w/w.

Potrzebujesz Real Playera? Z doświadczenia wiem, że dobrze sprawdza się K-Lite Codec Pack 9.6.0 Full

Zamiast Kasperskiego proponuję lekki Microsoft Security Essentials na legalne systemy.

Dołóż pamięć. To będzie kosztować Cię nie więcej niż 50-100 zł a myślę, że zobaczysz różnicę.

Przerób Optymalizacja i odchudzanie Windows XP.

Sprawdźmy dysk. Pobierz HD Tune, karta Error Scan, odznacz Quick Scan i kliknij Start. Wyniki - czerwone bloczki są złe, zielone bloczki są w porządku. Wykonaj zrzut ekranu z karty Health w HD Tune i umieść na http://imgup.pl/

RAM’u mam 1GB, dopiero po przełożeniu kości do innego slotu wykryło 1GB, wcześniej tego nie zauważyłem. bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg

Jeszcze muszę zainstalować aktualizację i SP3, ale już jest lepiej :smiley:

Przydałby się jeszcze zrzut ekranu z HD Tune, karta Health.

Ogólna diagnoza: dysk ma bad sectory, oznacza to że pada Ci dysk twardy, być może da się z tym żyć ale mogę być pewne niedogodności. Sugeruję wykonać kopię zapasową ważnych danych z dysku póki istnieje taka możliwość i wymienić dysk twardy na sprawny.

Wymieniłem dysk twardy na nowy i zainstalowałem system od nowa, ale dalej jest to samo. Myślę, że to chyba jednak nie wina dysku. Dodam, że komputer muli tylko podczas oglądania filmików online, np. na YT i to nie zawsze, czasem chodzą dobrze. Wszystkie pozostałe rzeczy działają normalnie, bez żadnych zacinek.

Jakiej przeglądarki używasz i którą wersje Flasha masz zainstalowaną?

Google Chrome, Adobe Flash Player 11

W pasku adresu w Chromie wpisz chrome://plugins (po prawej stronie kliknij Szczegóły), wyłącz tą wersję flasha przy której jest napisane PPAPI

To pomogło, jednak za każdym razem, gdy włączam jakiś filmik na górze ekranu wyświetla się pasek z powiadomieniem, że Flash nie jest zaktualizowany. Można się tego jakoś pozbyć? Zauważyłem również, że na IE filmiki również nie zacinają

IE kożysta z innej wersji Flasha.

Otwórz panel sterowania następnie Flash Player i przejdź do zakładki Zaawansowane i zaznacz Nigdy nie sprawdzaj dostępności aktualizacji.

Zaznaczyłem, jednak pasek nadal się pojawia

Otwórz ponownie chrome://plugins i pod wtyczkami Flash zaznacz Zawsze dozwolone

Nadal to samo

Jaką dokładnie masz wersje wtyczki (11.2, 11.4 itp.)?

11.5.502.135

Przecież jest to najnowsza wersja http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash … 13091.html