Windows xp błąd explorer.exe i inne

Cześć

Mam problem ze starym laptopem.Gdy próbuję uruchomić system windows xp sp3, wyskakują dwa błędy:

1:

2:

Po komunikatach, widać tylko tapetę , nic więcej.

Bardzo proszę o pomoc, jak przywrócić system do prawidłowego działania?

Musisz wcisnąć wtedy skrót Alt+Ctrl+Delete i uruchomi się menadżer zadań. Dajesz Plik | Nowe zadanie i wpisujesz explorer.exe ew. Moje dokumenty jak nie pomoże explorer. Po tym przeskanuj komputer skanerem antywirusowym i Malwarebytes, bo normalnie takie komunikaty nie wyskakują, a podobna sytuacja była u mnie w szkole na zajęciach i kompy były wtedy pełne wirusów.

Niestety nie pomogło. Czy naprawdę nie da się uniknąć formatu?

Tyle ,że ja w ogóle nic nie mogę uruchomić.(działa jedynie ctrl+alt+delete)

A tryb awaryjny działa?

Są jeszcze skanery niewymagające systemu, np. Kaspersky Rescue Disc http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-R … 12771.html

Jeśli masz dostęp do sprawnego komputera z XP SP3, to możesz sprawdzić czy skopiowanie bibliotek pomoże.

Nivez , tak jak pisano wyżej. Przeskanuj sobie komputer jakimś antywirusem uruchamianym z płyty cd/dvd, bo to może być jakiś wirus, który zainfekował explorer, a że jest to plik powłoki graficznej, to dlatego nie startuje Ci pulpit i nic nie jesteś w stanie uruchomić oprócz menedżera zadań. Jeżeli antywirus nic nie znajdzie, to możliwe, że system odratujesz uruchamiając kompa z płyty z Windowsem i wykonasz jego naprawę wciskając r po zaakceptowaniu licencji klawiszem f8, ale nie gwarantuję, że to rozwiąże problem. Jeźeli nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu, to niestety nic nie proadzisz - musisz wgrać system od nowa i tyle. Dane ewentualnie możesz skopiować spod Ubuntu live cd, albo podłączając dysk u kolegi jako slave(jeżeli dysk masz podłączony szeroką taśmą, natomiast w przypadku dysku podłączonego wązkim kablem, podłączasz dysk pod gniazdo oznaczone jako sata2 i tyle), co spowoduje, że system na kompie kolegi wykryje dysk jako podrzędny i będzie można normalnie dostać do jego partycji poprzez mój komputer.