Windows XP - błąd ładowania systemu operacyjnego


(Thunderbolt) #1

Witam,

Mam problem. Otóż teraz mam Vistę, a chciałbym z powrotem zainstalować XP (jeszcze tego nie robiłem na tym kompie i tak mam wersje BOX :twisted: ). Wkładam płytkę, wszystko ładnie startuje formatuje (drugą) partycję, komputer się resetuje i.... gó...zik. Wyskakuje błąd jak w temacie. System jest legalny, polski, z sp2. Konfigurację mojego komputera znajdziecie w podpisie.

Czy ktoś może spotkał się już z tym problemem?


(Roman Atka) #2

http://www.searchengines.pl/Blad-ladowa ... 97379.html Zerknij tu i tu http://support.microsoft.com/kb/326676/pl


(Thunderbolt) #3

Cóz ja też nie mam opcji Large w Biosie. Jest tylko opcja Auto, lub Disable. Na tym drugim ustawieniu, po pierwszym resecie widzę tylko czarny ekran.


(Dzimi21) #4

Ja miałem dokładnie to samo, pisałem kiedyś na forum nikt mi nie pomógł. Też z visty hp x 64 na xp home. Pomogło wypalenie na płycie programu gparted, skasowanie wszystkich partycji ( tym właśnie programem ) i utworzenie ich na nowo. Wtedy po pierwszym restarcie instalator ruszył.


(Thunderbolt) #5

Chyba dam sobie spokój :? . To zapewne coś związanego z nforce 430i, oraz sterownikami SATA II. Musiałbym integrować stery z płytą nlitem, ale na viscie nie pójdzie (wyskoczy błąd o niepoprawnym kluczu cd). Ślepa uliczka - koniec gry (cytat z Hugo z Polsatu :smiley: )


(Josiok15) #6

Partycja systemowa dla Windowsa XP nie może przekraczać 33 GB bo inaczej właśnie taki błąd ładowania systemu będzie się nam ukazywał. Miałem to samo, ale warto było poczytać na różnych forach jak rozwiązać ten problem.


(Meegosh) #7

janosik , podejrzewam, że partycje miałeś sformatowaną pod system plików FAT32. Ograniczenia do wielkości partycji zależy właśnie od rodzaju zastosowanego systemu plików:

Dla systemu plików FAT16 wynosi 4GB

Dla systemu plików FAT32 wynosi 32GB.

Natomiast dla NTFS nie ma takich ograniczeń.