Windows XP - Blue Screen nv4_disp.dll


(Dark1992) #1

Witam!

Od kilku dni na kompie mojej siostry występują problemy w postaci blue screena. Dokładniej wyświetla błąd z plikiem nv4_disp.dll. Z tego co już poszukałem na google jest to plik odpowiedzialny za sterowniki nVidia. Karta graficzna na kompie : GeForce 9800 GTX. Z tego co mi wiadomo z sterownikami nie było nic zmieniane, a mimo to problemy pojawiły się nagle, bez większego powodu. W celu sprawdzenia usunąłem stare sterowniki i zainstalowałem nowe - niestety problem dalej występuje. Dodatkowo od dzisiaj w trakcie włączania systemu widoczne są białe i szare paski na ekranie. W samym Windows'ie nie są one już widoczne.

Info dodatkowe :

System : Windows XP 32-bit - oryginalny.

Graf : GeForce 9800 GTX

Ram : 4 GB

Procesor : Intel Quad Core 2,5

Jeśli coś jeszcze będzie potrzebne to pisać.

Pozdrawiam i proszę o pomoc!


(Seba_K.) #2

Usunięcie starego sterownika niestety nie rozwiąże do końca problemu. Miałem kiedyś bardzo podobny problem do Twojego. Użyłem programu Driver Sweeper, który trochę rozwiązał problem, lecz komputer poźniej znaczie zwolnił. W końcu zrobiłem format partycji systemowej i zainstalowałem system i sterowniki na nowo. Tylko to całkowicie wyeliminowało problem.

Zobacz tutaj: http://www.searchengines.pl/Deinstalacj ... 46496.html


(Dark1992) #3

No tak, ale w takim razie co z paskami i kropkami które pojawiają się od razu po odpaleniu systemu? Znikają dopiero przy obrazie z napisem Zapraszamy!. Czy już wtedy może być to wina sterowników?


(Seba_K.) #4

Może być to wina sterowników, ponieważ pełnym przed załadowaniem systemu Windows działa w innej rozdzielczości. A czy na etapie POST i BIOSie obraz jest dobry? Wykluczyć awarii sprzętu też nie można, ale jak dla mnie najbardziej prawdobodone są jakieś problemy ze steownikiem.


(Dark1992) #5

Od razu od momentu włączenia kompa są problemy. Nie tylko przy ładowaniu windowsa. A w samym windowsie co jakiś czas pojawiają się piękne blue screeny.

@Edit

Jakieś pomysły co może być problemem skoro problemy występują od razu po włączeniu komputera? Nie tylko po załadowaniu systemu.


(Villy) #6

jaki masz zasilacz moc/wiek

2.na takim sprzęcie moim zdaniem windows xp to nie porozumienie...

albo karta sie grzeje, albo zasilacz pada to 1.teza 2.rzecz której spróbuj, to zainstaluj sterowniki z płyty, a następnie nie usuwając zainstaluj najnowsze ze strony http://www.nvidia.com

-- Dodane 21.09.2011 (Śr) 13:09 --

Sterowniki najnowsze : http://www.nvidia.pl/object/winxp-280.2 ... er-pl.html

geforce 9800gtx windows xp 32bit