[Windows XP] Blue Screen przy uruchomieniu + Nie możliwość reinstalacji systemu

Witam!

 

Dzisiaj na laptopie z systemem Windows XP MCE po pojawieniu się logo i ładowaniu systemu xp zaczął pojawiać się blue screen. Jako, że już od dawna planowałem przeinstalować system uznałem, że jest to dobry moment. Tak więc przygotowałem 2 pendrive z systemami.

 

1 pendrive z systemem XP PRO SP3 : Komputer zachowuje się jak by pendrive nie istniał, odrazu przechodzi do bootowania z dysku.

2 pendrive z systemem Windows 7 : Komputer ładuje z pendrive po czym otrzymuje czarny ekran z migającym kursorem - nic się nie dzieje nie ważne ile by się czekało.

 

Oba pendrive na pewno działają bo na komputerze stacjonarnym zostały sprawdzone, w obu przypadkach udało mi się przejść do instalacji systemu.

 

Jakie mogą być tego przyczyny? Zastanawiałem się czy nie został uszkodzony MBR, ale to chyba nie powinno sprawiać problemów przy bootowaniu instalacji systemu z pendrive?

 

Dodam, że Hirens Boot CD działa jak najbardziej i bootoje z pendrive.

 

Pozdrawiam!

 

@Edit

 

Dla usprawiedliwienia samego siebie, w tytule powinno być “niemożliwość”

Spróbuj instalacji windows xp z płyty

 

Spróbował bym tego gdyby nie wyłamana stacja na płyty. Jeśli nic innego nie pomoże to zapożyczę w tygodniu przenośną stację, do tego czasu miałem nadzieję że znajdzie się rozwiązanie do którego płytki nie będą potrzebne.

Hmm a ręczne bottowanie z pendrive próbowałes?

 

Tak. F12 + wybranie pendrive jako boot. Pen z XP skipuje do bootowania z HDD tak jak napisałem, Pen z W7 czarny ekran + migający kursor.

 

Aktualnie poprzez Mini XP na Hirens Boot CD sformatowałem dysk C. Więc bój jest o zainstalowanie nowego systemu, kiedy nie chce mi bootować pendrive. Próbowałem zacząć instalację poprzez minixp ale później po zrestartowaniu systemu - owszem z dysku weszło w instalator windows xp ale od razu wyskakuje, że brak plików tymczasowych instalacji.

Jesteś pewny, że dobrze zbudowales konstrukcje instalatora na pen drive?

 

Na komputerze stacjonarnym odpaliło bez zarzutów. Normalnie weszło w instalacje. A z pendrive leci od razu w bootowanie HDD.

 

Do robienia pendrive użyłem programu “Novicorp WinToFlash 0.8.0009 beta Portable”.

Mogę spróbować innego jeśli możesz polecić, ale tak jak pisałem - na stacjonarce wszystko działało bez zarzutów.

 

A co do stacji cd/dvd to w sumie będzie jakaś różnica, jak to jest zewnętrzna także podłączona pod USB?

W skład Hiren’s BootCD wchodzi WinNTSetup:

http://www.frazpc.pl/b/293362

Musisz tylko na innym komputerze skopiować zawartość płyty instalacyjnej XP lub utworzyć ISO.

Rufus:

https://rufus.akeo.ie/?locale=pl_PL

A tak na marginesie: Podaj sprzęt, na którym chcesz zaistalować system.

Na niektórych konfiguracjach ważny jest port USB, do którego wpinasz “instalkę”, sprawdzałeś pod innymi? Czy na ślepo cały czas w ten sam port? UEFI wyłączone w bios?

 

Rufusem właśnie zrobiłem pendrive z Windows XP. Zaczął z niego bootować jednakże problem teraz ten sam co miałem z Windows 7 - Po zbootowaniu otrzymuję jedynie czarny ekran z migającym kursorem.

 

Co do pierwszego sposobu to nie wiem czy nie będzie problemu z podłączeniem dysku z laptopa do stacjonarki?

 

 

Fujitsu siemens amilo pi 1505.

Próbowałem 2 porty z 3 (trzeci jest nie sprawny). Na każdym to samo.

 

BIOS w tym laptopie jest bardzo stary, nawet nie widzę tam żadnych opcji od UEFI. (Ale o dziwo bootuje z usb - hirens działa bez zarzutów).

Po co chcesz podłączać dysk z laptopa?

Jeżeli chodzi o WinNTSetup to przecież możesz skopiować XP na innym komputerze.

WinNTSetup pozwala instalować z folderu zawierającego pliki instalacyjne lub pliku ISO.

https://youtu.be/PFoT4sC7yUk

 

A spoko, w tamtym poradniku po prostu pisało, że on odłącza dysk i podłącza gdzie indziej. Albo źle zrozumiałem. Nie ważne. Skończę formatować wszystkie partycje i skanować pod kątem bad sectorów i spróbuję twój sposób.

Jednak klucz do sukcesu siedział w Hirensie. Dzięki za podpowiedź z “WinNTSetup”. Nie wiedziałem akurat o tej opcji w HBCD.