Windows XP Blue Screen

Witam. Mam problem z Windowsem XP Pro. Mam komputer: Proc: Intel Core 2 Duo E4500, ram: 4gb, graf: GeForce 8500GT. Ostatnio dokupiłem 2 gb ramu. Przejdźmy do sedna. Gdy włączam XP wszystko jest ładnie do czasu kiedy pojawia się Blue Screen informujący mnie o tym że rozpoczęło się zrzucanie pamięci fizycznej na dysk. Proszę o szybką odpowiec.

Edit:

Chciał bym dotac że na Viście ten problem mnie także dotkną tylko daje to o sobie znac znacznie rzadziej niż na XP

Jeżeli nie możesz uruchomić systemu w trybie normalnym, to spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Czytanie DMP

Sprawdź rozwiązanie (także w linkach): kody błędów.

Jeżeli nie rozwiążesz problemu, to daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Mogę uruchomic komputer w trybie normalnym ale po uruchomieniu internetu, a potem wyszukiwarki pojawia sie Blue Screen

Dodane 09.01.2009 (Pt) 22:38

Czytnik DMP wyświetlił coś takiego:

Co tereaz zrobic???

Dodane 09.01.2009 (Pt) 22:48

Czy to ma związek z dostawieniem 2gb ramu?

Jeśli problem występuje na obu systemach, to raczej może być problem pamięci, wyjmij nową i sprawdź teraz.

Sprawdziłem. Blue Screen juz mi nie dokucza lecz teraz mam tylko 2 gb ramu. Jest jakaś możliwośc aby te dokupione 2 gb działało???

Czy te pamięci są takie same? A może nowe pamięci wymagały podniesienia napięć?

Włóż tylko te nowe. Sprawdź tą pamięć programem Memtest86+.

Memtesta ściągasz, wypakowujesz jeżeli potrzeba, aby nagrać plik ISO. Nagrywasz go na płytę, w Nero opcja Nagraj obraz na dysk. Potem uruchamiasz na nowo komputer bootując go z płyty (w biosie ustaw: okno Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD).

Mi się wydaje, że te nowe RAM’y są dobre, problem natomiast jest w tym, że są to różne rodzaje. Podaj dokładne informacje o nowych i starych RAM’ach. Jeśli się okaże, że nie pasują do siebie, sprzedaj te nowe. +2gb ramu Cię nie zbawi, nic Ci to nie da. W grach nie będzie różnicy i tak, i tak, szczególnie przy takiej grafice, która i tak nie wyświetla płynnie obrazu (w większości nowszych gier). Jak już potrzebujesz te 2gb to pamiętaj, muszą mieć taką samą częstotliwość (co się wiąże, z tym samym modelem - DDR, DDRII, DDRIII). Najlepiej, żeby też były tego samego producenta. A tak nawiasem, wymianę sprzętu zacząłbym od nowej grafy, a nie RAM’u…

proste i logiczne też mam ten znaczy sie miałem ten problem jak kumpel dał mi ram w prezencie

Okazało się że ma inną częstotliwość ta kość RAM co nie grało z podzespołami kompa,a dokładniej

z płytą główną i wyje…taką pamięć bo tylko Blue Screen co kilkanaście minut się pojawiał.

To nie odpowiednia pamięć ram zwróć sprzedawcy.

Pozdro.

A więc na płycie głównej mam :

  • 2x Hynix HYMP564U64CP8-Y5, DDR2, 512MB, DDR2-667 (333 MHz)

  • Goodram GR800D264L5/1G, DDR2, 1GB, DDR2-800 (400 MHz)

Z nimi wszystko dobrze działało ( razem 2 gb ramu)

  • Goodram GR800D264L5/2G, DDR2, 2GB, DDR2-800 (400 MHz) —> A oto ostani nabytek, sprawca blue screena

Looknijcie na to i powiedzcie. Czy możliwa jest stabilna praca (nie chodzi tu tylko o gry ale i o programy i różnego typu aplikacje) w systemie Windows XP lub Vista wraz z wymienioną wyżej dokupioną pamięcią???

Jesteś pewien, że to z nimi wszystko dobrze działa? Te ramy mają inną częstotliwość, nie mogą dobrze działać. Wepnij 2x Goodram DDR2-800 i sprawdź.

ToFFik te trzy zacytowane przez ciebie pamięci działają bez zarzutu. Zrobiłem tak jak mówiłeś czyli:

  • wyjąłem: 2x Hynix HYMP564U64CP8-Y5, DDR2, 512MB, DDR2-667 (333 MHz)

  • zostawiłem: Goodram GR800D264L5/1G, DDR2, 1GB, DDR2-800 (400 MHz)

  • i dorzuciłem : Goodram GR800D264L5/2G, DDR2, 2GB, DDR2-800 (400 MHz)

Niestety proponowane przez Ciebie rozwiązanie nic nie dało, więc spowrotem wstawiłem: 2x Hynix 512 i Goodram 1GB. Aha i jeszcze jedno pytanie: Czy ten problem może mieć związek z taką funkcją płyty głównej jak “Dual ram” (i czy wogóle jest coś takiego, ja się jeszcze na tym nie znam)???

Edit:

Zapomniał bym. Nazwa płyty głównej to: Asus P5LP-LE (Leonite2) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN, IEEE-1394)*

*mogło być przydatne więc też skopiowałem

Jeśli masz dwukolorowe gniazda pamięci to pamiętaj że 2 kości identyczne wkładasz do jednego koloru gniazd.

To jest "dual ram "

Dzieki za pomoc. Ale jest jeszcze jedno pytanie: Jeśli mam dwie takie same kości ramu, 512mb i wsadzę je do gniazd o tym samym kolorze (jest niebieski i czarny), to czy w pozostałe dwa gniazda muszę wsadzić też dwie takie same kości?

Ważne jest aby w gniazdach o jednym kolorze były kości identyczne. Nie musisz zapełniać wszystkich slotów

jeśli 2 x 512 ci wystarczy to je daj do jednego koloru slotów.Pamiętaj że wszystkie zainstalowane kości powinny mieć tą samą częstotliwość. W twoim przypadku możesz korzystać albo z Hynix, albo z Goodram.

Ja proponowałem połączenie dwóch identycznych Goodramów

ale Trombley11 powiedział, że razem dobrze nie działają. Nie mam pojęcia dlaczego, a 2x Hynix + Goodram Trombley11 mówił, że chodzą dobrze.

Razem działać nie mogły bo nie pasowały częstotliwości. Teraz już wie co to "dual ram " i chyba jest OK.

BTW: Jeszcze dla pewności proponowałbym w google wpisać ks.sys -to spowodowało Bluescreen.

PS: żeby ktoś nie pomyślał, że nabijam posty ;/