Windows Xp - bootowanie

[ating ESCD - Success

ifying DMI Pool Data …

oot from ATAPI CD-ROM:

owolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD…] (dalej nic nie idzie)

W biosie, usb keyboard jest ustawione na bios/os i też nic nie pomaga.

Pożyczyłem płytę od kolegi i zachowuje się tak samo jak z mojej.

Co może być przyczyną? Płyta główna Abit NF7-s

Proszę o szybką pomoc :frowning:

Mam dwa pytania.

1.Czy ustawione masz, aby rozruch był z CD_ROM wpierw?Czsami się zdarza że nie jest ustawione od nowości tak.

2.Naciskasz po rozruchu płyty dowolny klawisz, i nic się nie dzieje, więc klawiatura ci nie działa.Spróbuj podłączyc inną klawiaturę i zobacz, czy efekt będzie :slight_smile:

Jak tak miałem z jedna kb i wystarczyło przy reinstalce zmienic klawiaturę aby wykonac rozruch :slight_smile:

spróbuję dysk z klawiatury na ps2 - to jest jeden dysk.

próbuję to samo zrobić z dyskiem ata na sata, ale ten z kolei wciąż mi się uruchamia niezależnie od tego, jakie

przyjmę ustawienia rozruchu w biosie. chociaż na początku wystartował rozruch, ale nie znalazł żadnych dysków. i ponowny rozruch i tak w kółko Macieju.

spróbuje podpiąć go pod taśmę. a jak się nie uda to dam popracować innym w następnym tygodniu :slight_smile:

Dodane 29.05.2010 (So) 14:11

Pardon, jeszcze ostatnie pytanie.

Dysk ata i cd są podpięte oddzielnymi taśmami. W biosie jest ustawione bootowanie cd i reszta disabled.

Dochodzi do momentu “Dowolny klawisz spowoduje…” i dalej wgrywa się system?, z tym, że system jest zepsuty (widać pulpit, brak ikon i w zasadzie nic nie można zrobić). Bios został wcześniej zresetowany. Poradźcie coś, ja już i tak nic więcej zrobić nie mogę.

Disabled - w biosie masz wyłaczone bootowanie z napędu CD.

Jeżeli chcesz zainstalować nowy system operacyjny musisz przestawić bootowanie z CD na enabled.

Pozdrawiam

Przecież bootuje z napędu jeżeli jest informacja że ''Naciśnięcie dowolnego klawiszu spowoduje…" wina leży po stronie klawiatury.

w biosie ustaw botowanie na takie

cd

hdd

wtedy powinno być ok

Wina leży po stronie klawiatury skoro efektu nacisnięcia klawisza nic nie daje mimo komunikatu na monitorze Naciśnięcie dowolnego klawiszu spowoduje rozruch CD…

Podłącz klawiaturę pod port ps2 i powinno zadziałać. Chociaż jest to dziwne, bo ja miałem klawe na usb i działała mi bez problemu poza os’em.