Windows Xp - bootowanie

(Qttaf) #1

[ating ESCD - Success

ifying DMI Pool Data ......

oot from ATAPI CD-ROM:

owolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD.....] (dalej nic nie idzie)

W biosie, usb keyboard jest ustawione na bios/os i też nic nie pomaga.

Pożyczyłem płytę od kolegi i zachowuje się tak samo jak z mojej.

Co może być przyczyną? Płyta główna Abit NF7-s

Proszę o szybką pomoc :frowning:

(Lol 1997) #2

Mam dwa pytania.

1.Czy ustawione masz, aby rozruch był z CD_ROM wpierw?Czsami się zdarza że nie jest ustawione od nowości tak.

2.Naciskasz po rozruchu płyty dowolny klawisz, i nic się nie dzieje, więc klawiatura ci nie działa.Spróbuj podłączyc inną klawiaturę i zobacz, czy efekt będzie :slight_smile:

Jak tak miałem z jedna kb i wystarczyło przy reinstalce zmienic klawiaturę aby wykonac rozruch :slight_smile:

(Qttaf) #3

spróbuję dysk z klawiatury na ps2 - to jest jeden dysk.

próbuję to samo zrobić z dyskiem ata na sata, ale ten z kolei wciąż mi się uruchamia niezależnie od tego, jakie

przyjmę ustawienia rozruchu w biosie. chociaż na początku wystartował rozruch, ale nie znalazł żadnych dysków. i ponowny rozruch i tak w kółko Macieju.

spróbuje podpiąć go pod taśmę. a jak się nie uda to dam popracować innym w następnym tygodniu :slight_smile:

-- Dodane 29.05.2010 (So) 14:11 --

Pardon, jeszcze ostatnie pytanie.

Dysk ata i cd są podpięte oddzielnymi taśmami. W biosie jest ustawione bootowanie cd i reszta disabled.

Dochodzi do momentu "Dowolny klawisz spowoduje..." i dalej wgrywa się system?, z tym, że system jest zepsuty (widać pulpit, brak ikon i w zasadzie nic nie można zrobić). Bios został wcześniej zresetowany. Poradźcie coś, ja już i tak nic więcej zrobić nie mogę.

(jasiekb) #4

Disabled - w biosie masz wyłaczone bootowanie z napędu CD.

Jeżeli chcesz zainstalować nowy system operacyjny musisz przestawić bootowanie z CD na enabled.

Pozdrawiam

(Kuczkowiak) #5

Przecież bootuje z napędu jeżeli jest informacja że ''Naciśnięcie dowolnego klawiszu spowoduje...." wina leży po stronie klawiatury.

(pawcio1212) #6

w biosie ustaw botowanie na takie

cd

hdd

wtedy powinno być ok

(levisek82) #7

Wina leży po stronie klawiatury skoro efektu nacisnięcia klawisza nic nie daje mimo komunikatu na monitorze Naciśnięcie dowolnego klawiszu spowoduje rozruch CD...

(Piotrkijak) #8

Podłącz klawiaturę pod port ps2 i powinno zadziałać. Chociaż jest to dziwne, bo ja miałem klawe na usb i działała mi bez problemu poza os'em.