Windows XP brak dźwięku pomimo zainstalowanych sterowników

Witam serdecznie. Posiadam stary komputer stacjonarny z płytą gigabyte i945 i jakimś core duo 2200MHz. Niestety nie mogę przeinstalowac systemu z uwagi na ważne dane z pracy jednak chciałbym uruchomić dźwięk. Od kilku dni instaluje nowe sterowniki płyty głównej oraz dźwięku realtek, czytam różne fora. Sterowniki zainstalowane pomyślnie w menedżerze urządzeń widnieją prawidłowo a w dźwiękach brak urządzeń audio, miksujących itd. Z braku pomysłów włożyłem mu kartę PCI sounblaster. Wyłączyłem w biosie azalie zainstalowałem sterowniki z płyty pod XP i nic, pobrałem inne sterowniki, nowsze i dalej to samo. Karta jest zainstalowana jednak w dźwiękach brak urządzeń. Myślę że coś jest zrobione z rejestrem jednak nie wiem jak można go przywrócić czy zainstalować sam rejestr. Przywracanie niestety brak punktów. Proszę o pomoc

Pewnie masz bałagan w systemie.
Kiedyś był dźwięk? Kiedy przestał działać? Coś zainstalowałeś?

Sek w tym, że trudno mi powiedzieć. Był to komputer w biurze. Odkąd ja chcę go używać, czyli jakiś miesiąc, niestety brak dźwięku. Dodam może jeszcze, że to komputer jak i w systemie optimus, może oni jakoś blokowali dźwięk do komputerów biurowych? Jak można sprawdzić czy nie namieszane jest w rejestrze, w co zajrzeć, czego szukać? Czy może jest jakiś program służący do odbudowy rejestru?

Sprawdż w Panelu sterowania /Narzędzia administracyjne /Usługi,czy Windows audio jest ustawione na tryb automatyczny

Oczywiście. Miałeś rację, usługa była wyłączona. Po włączeniu wszystko działa jak należy. Dzięki bardzo za zainteresowanie i pomoc