Windows XP-czarne paski po bokach ekranu


(Sla Vek) #1

Witam, mam windows xp oraz kartę graficzną ATI Radeon 3400 series.Ostatnio oglądałem jakiś film i automatycznie pojawiły się na moim ekranie czarne pasy po bokach.

Zawsze miałem rozdzielczość 1280x720 żadnych pasków nie było, lecz teraz moge mieć najmniejszą rozdzielczość 1400x900.Próbowałem juz instalować sterowniki lecz nic nie pomogło.

Jak to zmienić ?


(IT-Fun) #2

a komputer był wtedy podłączany do jakiegoś projektora , telewizora , monitora?


(Bogdan_G) #3

Może Ci się zmieniło - prawy przycisk myszy na pulpit, opcje grafiki, dopasowanie panelu, - czy masz zaznaczone pełny ekran bez ramki?


(Sla Vek) #4

1.Nie był do niczego podłączony ( no chyba ,że monitor :smiley: ).Oglądałem zwykły film roja(rojov13) na youtube

2.Jak naciskam ppm na pulpit to mam tylko Catalyst Control Center , a tam nie ma tej opcji "dopasowanie panelu".

Dalej nie wiem jak naprawić :frowning:


(Bogdan_G) #5

Na XP przed chwilką - http://vpx.pl/image/ALui Czyżby był całkowity brak menu w tym przypadku?


(Sla Vek) #6

Nie mam czegoś takiego ;c


(Bogdan_G) #7

Panel sterowania - ikona startu - PPM na mój komputer - właściwości - zaawansowane - ustawienia - efekty wizualne - zaznacz to pierwsze >niech system Windows wybierze optymalne ustawienia. Wróci menu i wszystko.


(Sla Vek) #8

Mam zaznaczoną te opcje i dalej nie działa .


(Bogdan_G) #9

Pobierz i użyj programu portable RogueKiller stąd http://forum.pcformat.pl/Lista-programo ... -t?page=22 jest w połowie strony. XP – normalnie otwórz plik i uruchom. Zatwierdź i kliknij scan, potem kliknij delete. Następnie kliknij w opcję z lewej strony fixshortcut. Zamknij program i zrób restart. Przywróci Ci wszystkie domyślne wpisy w menu start i prawidłowe skróty, to sobie uporządkujesz po swojemu. Pokaże na pulpicie backup przewracania w razie czego i logi. Gdy będzie wszystko w porządku, pousuwasz zbędne z pulpitu. Albo usuwałeś menu w rejestrze, albo coś nieprawidłowego Ci usunęło. Użycie RogueK. przywraca domyślne skróty w menu.


(Sla Vek) #10

Nie wiem co jest ,ale dalej nie działa. I tak dziekuje za pomoc :smiley: