Windows xp czesto sie psuje


(Mayorx211) #1

Witam. Co dwa, trzy tygodnie psuje mi sie windows xp i musze wszystko instalowac od poczatku. Jaka jest przyczyna? Dodam, ze laptop jest stary(ok.6 lat).Moze to ma jakis wplyw. W tej chwili uruchomilem system Ubuntu z plyty.


(Mlodymechanik3) #2

Ale co się dokładniej dzieje?

Opisz bardziej szczegółowo.


(Mayorx211) #3

W tej chwili system nie chce sie zaladowac i po jakims czasie uruchamia sie ponownie i tak wkolo. Kiedys instalowalem windowsa z roznych plytek i bylo ok. Moze dysk albo grafika siada?


(Johny) #4

Zobacz twardy dysk,może siadać i pliki się uszkadzają,w ubuntu jest gparted,siadnięta grafika to artefakty na ekranie,może być też kończący żywot zasilacz/bateria,nie pociąga już wszystkich części i jest restart.

Dysk możesz sprawdzić z Ubuntu czy jest dostęp do plików,czy da się sprawdzić partycję i operacja przebiega pomyślnie


(Mayorx211) #5

Pliki sa i wszystko dziala na dysku


(hirem) #6

Wrzuć sreena z programu HD Tume z zakladki Health (SMART).


(eddie71) #7

Czy jest to Windows XP oryginał czy Windows po przeróbce ?

Jeśli oryginał to powinien być jakiś komunikat (plik zrzutu) dlaczego następuje restart.


(Mayorx211) #8

Bylem u kumpla, ktory ma kilka dzialajacych windowsow xp i teraz z zadnej plytki nie moge zainstalowac systemu. Uruchamiam Ubuntu z plyty cd(bez instalacji) i w ten sposob wszystko dziala


(hirem) #9

Możesz sprawdzić ten dysk programem MHDD instrukcje : http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

http://forum.komputerswiat.pl/topic/175 … gii-smart/

Jak nie masz czasu to tak na szybko na początek możesz wrzucić sam SMART. Jak program wykryje dysk i wejdziesz to wystarczy wcisnąć f8 chyba do wyswietlenia SMART to zrobisz zdjęcie i wrzucisz na forum. Chyba że Ci nie zawadzi to od razu zapauścisz skanowanie bodajże po wejściu do programu dwa razy f4 i będzie skanowało po skończeniu też zrobić zdjęcie.