Windows XP czy Linux

sam XP moze tak ale raz kto by używał tak okrojonej wersji, mało to realne, a dwa dowal do tego antywira bo przy tym systemie to konieczność a nawet mało, i jeszcze kilka innych aplikacji działających w tle, twój post to fikcja

na VM Player uruchomiłem Tanglu na KDE sam system to było niecałe 400MB a z przeglądarką to 1,2GB, które mu dałem, BRAKŁO

VMka, a fizyczna maszyna to jednak różnica. Ja na 2GB spokojnie sobie pracowałem. Jak pisałem, odniosłem się tylko do tego, że napisał iż KDE wymaga 2GB RAMu, bo to nie jest prawdą. Nigdzie też nie napisałem, że ma sobie zainstalować system z KDE, bo sam mu poleciłem, aby na taką ilość pamięci wybrał, np. XFCE. Tak naprawdę, to na tym postawiłbym sobie coś z Fluxboksem lub Openboksem, ale czy koledze będzie odpowiadał menedżer okien i czy będzie potrafił go sobie skonfigurować i umiał w nim odnaleźć to druga sprawa. No chyba że skorzysta sobie z jakiejś dystrybucji, która oferuje system z gotowym Fluxboksem lub Openboksem.

Xp będzie smigał jak należy, Linux tez ale jakaś lekka wersja

Myślę, że jak kolega zdecyduje się na Linuksa, to o wybór konkretnej dystrybucji powinien zapytać w tym temacie :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/jaki-linux-wyb%C3%B3r-dystrybucji-t155827/

Proponuję trzymać się głównej tematyki, tj. XP czy Linux na tym sprzęcie i podawać za lub przeciw. Wszelkie posty polecające konkretną dystrybucję lecą do kosza jako OT, ponieważ, jak pisałem, gdy kolega się zdecyduje na Linuksa, niech pyta w podlinkowanym temacie.