Windows xp czy windows 7 64 bit

witam ludzie piszą mi różne rzeczy jedni tak drudzy tak mam nadzieje ze tutaj już dostane ostateczną odpowiedz otóż mam pentiuma d cpu 915 bardzo słaby procesor ale obsługuje 64 bit , 4 gb ram ddr3 1333 mhz , nvidie gt 520 2 gb 64 bit , msi g41m p26 i jaki tutaj system będzie najlepszy pod względem poruszania sie po windowsie , sluchania muzyki , oglądania filmów , przeglądania neta i granie w gry typu cs source cs 1.6 league of legends

http://lmgtfy.com/?q=windows+xp+czy+windows+7

Pytanie dodatkowe: czy masz licencję na oba systemy Windows (np. MSDAA), że tak sobie wybierasz?

Pomijając kwestię licencji na oba systemy poruszoną wyżej na Twoim miejscu zostałbym przy XP.

tak o chce sie zastabnowić jaki system wybrać xp mam oryginalnego ale moge zainwestować w 7 ale czy sie opłaca prosze o więcej odpowiedzi

Jeżeli nic Cię do tego nie zmusza to nie zmieniaj systemu. Kupując Windows 7 licencja umożliwia instalację albo wersji x86 albo x64. Jeśli w najbliższym czasie myślisz o modernizacji komputera (mocniejszy procesor, większa ilość RAM) to wtedy faktycznie instalacja systemu w wersji x64 będzie opłacalna.

Tak mam zamiar w czerwcu wymienić procesor na coś mocniejszego

Dodane 27.01.2013 (N) 20:18

więc prosze pisać dalej opłacalne jest rbanie 7 64 bit czy mam zostaź przy xp z tym ze xp z rok konczy sie wsparcie :confused:

Do tej płyty można dostać naprawdę fajne procesory za niewielkie pieniądze (oczywiście używane z allegro). Polecam już teraz rozglądać się (może trafi się okazja) w kierunku PDC E5xxx/6xxx lub C2D E7xxx/8xxx. Istnieją również starsze PDC E2xxx i C2D E4xxx/6xxx, ale są to procesory wykonane w większym (starszym) procesie technologicznym i niższe (czyli tańsze) modele mają niskie taktowania.

Dla niezorientowanych, C2D - Core 2 Duo, PDC - Pentium Dual Core.

Przykładowo PDC E5200 można dostać (patrząc po zakończonych aukcjach) sporo poniżej stówy:

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … view=gtext

Używam win7/64 od początków jego istnienia na rynku i nie musiałem go ani raz naprawiać. Żadnych wad. Polecam.

jeżli dostane wczesniej piniądze będe juz sie pomału rozglądał a na teraźniejszy procesor pentium d 915 jaki windows ? dodam ze tak w lipcu max bede mial nowy procek ale też czy na tym procku windows 7 nie bd mulił i czy praca na nim będzie okey i gry takie jak lol cs 1.6 i source bedą chodziły ok . W lolu zalezy mi tak na 50/60 fps w cs 1.6 100 itp

Lepszym rozwiązaniem dla tej płyty będą C2Q - dla przykładu Q6700 za około 300zł - http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q67 … 86831.html

Plus dodatkowe 4GB RAM i będzie śmigało :slight_smile:

zamiast kupywać win7 kup nowy procek;]

przynajmniej C2D 2,5 ghz około;]

ja mam Q6600 rewizja g0 i procek jest naprawde dobry;] ram 4 gb ddr3 1066 mhz i nie powiem system win7 smiga naprawde dobrze.

a na tym procesorze windows 7 będzie kulał nie warto sie w niego pchac koniecznie windows xp na ten procesor ?

Cześć

Ile osób tyle opinii. Moim zdaniem spokojnie możesz zainstalować Windows 7 w wersji 64 bitowej. W przyszłości wymienisz sobie np. procesor i gotowe.

Nie wykładałbym specjalnie 400 zeta na Windows 7. Wolałbym zainwestować to w sprzęt. Jeżeli z jakiś względów musisz zmienić XPeka na nowszy system to na tym sprzęcie Win7 będzie chodził dobrze.

a z grami będzie okey ? bo mi głównie na tym zalezy windows 7 mi sie bardzo podoba tylko zeby z grami nie było problemow i bedzie git :stuck_out_tongue:

Cześć

Moim zdaniem z grami problem możesz mieć ale na XP :wink: Coraz więcej gier jest wydawanych bądź będzie wydawanych z pominęciem tego systemu.

Na koniec dodam jeszcze że tak jak wspominał poprzednik musisz się zastanowić co będzie bardziej opłacalne dla ciebie nowy system czy modernizacja komputera.

ok rozumiem czyli jak postawie windowsa na ten komputer bd dobrze a jak dokupie jeszcze lepszy procek będzie jeszcze lepiej tak ?

W przypadku gier to najsłabszym ogniwem jest karta grafiki :frowning: O nowych produkcjach możesz zapomnieć (sprzęt i wsparcie dla systemu operacyjnego). Jeśli chodzi o Twoje ulubione, dotychczasowe gry to kłopotów nie powinno być (może jakiś spadek wydajności będzie na pewno).

Właśnie o to chodzi, że nie będzie lepszy (tzn. w tej kwocie jest nieopłacalny). Tak naprawdę dopiero po latach wyszło, że stare wielordzeniowe procesory w zastosowaniach domowych marnują swój potencjał po dziś dzień. Polecam przeglądnąć wielki test CPU:

http://pclab.pl/art50000.html

Fakty są takie, że nawet Celeron G530/540/550 (nowy to koszt ~150-160zł) jest wydajniejszy w grach od Q6600. Niby tylko 2 rdzenie, niby dość niskie taktowanie (chociaż Q6600@stock też liczbą Hz nie grzeszy), ale za to piekielnie wydajna architektura (Sandy Bridge), przez co wydajność pojedynczego wątku jest bardzo wysoka. Więc moim zdaniem albo brać względnie tani PDC/C2D na s.775, albo sprzedać również obecną płytę i za łącznie ~300 zł wziąć Celerona G1610 (pojawiają się właśnie w sklepach, jakoś 3-10% do wydajności względem modelu G550, a cena ta sama) + tanią płytę na chipsecie H61 lub B75 (dla USB 3.0 i SATA III - dopłata ok ~50 zł).