Windows xp czy windows 7 64 bit

(Vuwuke123) #1

witam ludzie piszą mi różne rzeczy jedni tak drudzy tak mam nadzieje ze tutaj już dostane ostateczną odpowiedz otóż mam pentiuma d cpu 915 bardzo słaby procesor ale obsługuje 64 bit , 4 gb ram ddr3 1333 mhz , nvidie gt 520 2 gb 64 bit , msi g41m p26 i jaki tutaj system będzie najlepszy pod względem poruszania sie po windowsie , sluchania muzyki , oglądania filmów , przeglądania neta i granie w gry typu cs source cs 1.6 league of legends

(falcon89) #2

http://lmgtfy.com/?q=windows+xp+czy+windows+7

(Pablo_Wawa) #3

Pytanie dodatkowe: czy masz licencję na oba systemy Windows (np. MSDAA), że tak sobie wybierasz?

(Michal Widlak) #4

Pomijając kwestię licencji na oba systemy poruszoną wyżej na Twoim miejscu zostałbym przy XP.

(Vuwuke123) #5

tak o chce sie zastabnowić jaki system wybrać xp mam oryginalnego ale moge zainwestować w 7 ale czy sie opłaca prosze o więcej odpowiedzi

(Michal Widlak) #6

Jeżeli nic Cię do tego nie zmusza to nie zmieniaj systemu. Kupując Windows 7 licencja umożliwia instalację albo wersji x86 albo x64. Jeśli w najbliższym czasie myślisz o modernizacji komputera (mocniejszy procesor, większa ilość RAM) to wtedy faktycznie instalacja systemu w wersji x64 będzie opłacalna.

(Vuwuke123) #7

Tak mam zamiar w czerwcu wymienić procesor na coś mocniejszego

Dodane 27.01.2013 (N) 20:18

więc prosze pisać dalej opłacalne jest rbanie 7 64 bit czy mam zostaź przy xp z tym ze xp z rok konczy sie wsparcie :confused:

(freedom) #8

Do tej płyty można dostać naprawdę fajne procesory za niewielkie pieniądze (oczywiście używane z allegro). Polecam już teraz rozglądać się (może trafi się okazja) w kierunku PDC E5xxx/6xxx lub C2D E7xxx/8xxx. Istnieją również starsze PDC E2xxx i C2D E4xxx/6xxx, ale są to procesory wykonane w większym (starszym) procesie technologicznym i niższe (czyli tańsze) modele mają niskie taktowania.

Dla niezorientowanych, C2D - Core 2 Duo, PDC - Pentium Dual Core.

Przykładowo PDC E5200 można dostać (patrząc po zakończonych aukcjach) sporo poniżej stówy:

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … view=gtext

(staniq) #9

Używam win7/64 od początków jego istnienia na rynku i nie musiałem go ani raz naprawiać. Żadnych wad. Polecam.

(Vuwuke123) #10

jeżli dostane wczesniej piniądze będe juz sie pomału rozglądał a na teraźniejszy procesor pentium d 915 jaki windows ? dodam ze tak w lipcu max bede mial nowy procek ale też czy na tym procku windows 7 nie bd mulił i czy praca na nim będzie okey i gry takie jak lol cs 1.6 i source bedą chodziły ok . W lolu zalezy mi tak na 50/60 fps w cs 1.6 100 itp

(Michal Widlak) #11

Lepszym rozwiązaniem dla tej płyty będą C2Q - dla przykładu Q6700 za około 300zł - http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q67 … 86831.html

Plus dodatkowe 4GB RAM i będzie śmigało :slight_smile:

(MrBeckham666) #12

zamiast kupywać win7 kup nowy procek;]

przynajmniej C2D 2,5 ghz około;]

ja mam Q6600 rewizja g0 i procek jest naprawde dobry;] ram 4 gb ddr3 1066 mhz i nie powiem system win7 smiga naprawde dobrze.

(Vuwuke123) #13

a na tym procesorze windows 7 będzie kulał nie warto sie w niego pchac koniecznie windows xp na ten procesor ?

(rgabrysiak) #14

Cześć

Ile osób tyle opinii. Moim zdaniem spokojnie możesz zainstalować Windows 7 w wersji 64 bitowej. W przyszłości wymienisz sobie np. procesor i gotowe.

(Michal Widlak) #15

Nie wykładałbym specjalnie 400 zeta na Windows 7. Wolałbym zainwestować to w sprzęt. Jeżeli z jakiś względów musisz zmienić XPeka na nowszy system to na tym sprzęcie Win7 będzie chodził dobrze.

(Vuwuke123) #16

a z grami będzie okey ? bo mi głównie na tym zalezy windows 7 mi sie bardzo podoba tylko zeby z grami nie było problemow i bedzie git :stuck_out_tongue:

(rgabrysiak) #17

Cześć

Moim zdaniem z grami problem możesz mieć ale na XP :wink: Coraz więcej gier jest wydawanych bądź będzie wydawanych z pominęciem tego systemu.

Na koniec dodam jeszcze że tak jak wspominał poprzednik musisz się zastanowić co będzie bardziej opłacalne dla ciebie nowy system czy modernizacja komputera.

(Vuwuke123) #18

ok rozumiem czyli jak postawie windowsa na ten komputer bd dobrze a jak dokupie jeszcze lepszy procek będzie jeszcze lepiej tak ?

(Michal Widlak) #19

W przypadku gier to najsłabszym ogniwem jest karta grafiki :frowning: O nowych produkcjach możesz zapomnieć (sprzęt i wsparcie dla systemu operacyjnego). Jeśli chodzi o Twoje ulubione, dotychczasowe gry to kłopotów nie powinno być (może jakiś spadek wydajności będzie na pewno).

(freedom) #20

Właśnie o to chodzi, że nie będzie lepszy (tzn. w tej kwocie jest nieopłacalny). Tak naprawdę dopiero po latach wyszło, że stare wielordzeniowe procesory w zastosowaniach domowych marnują swój potencjał po dziś dzień. Polecam przeglądnąć wielki test CPU:

http://pclab.pl/art50000.html

Fakty są takie, że nawet Celeron G530/540/550 (nowy to koszt ~150-160zł) jest wydajniejszy w grach od Q6600. Niby tylko 2 rdzenie, niby dość niskie taktowanie (chociaż Q6600@stock też liczbą Hz nie grzeszy), ale za to piekielnie wydajna architektura (Sandy Bridge), przez co wydajność pojedynczego wątku jest bardzo wysoka. Więc moim zdaniem albo brać względnie tani PDC/C2D na s.775, albo sprzedać również obecną płytę i za łącznie ~300 zł wziąć Celerona G1610 (pojawiają się właśnie w sklepach, jakoś 3-10% do wydajności względem modelu G550, a cena ta sama) + tanią płytę na chipsecie H61 lub B75 (dla USB 3.0 i SATA III - dopłata ok ~50 zł).