Windows XP czy Windows Vista?

Witam serdecznie. Stoję przed dylematem tyczącym się wyboru XP/Vista

Mój komputer to:

Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX

Asus Striker Extreme nVidia nForce 680i SLI

GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800 MHz CL4

GeForce 8800 GT Asus TOP 512MB TV & 2x DVI (PCI-E)

Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II)

Oraz zasilacz 600 W firmy OCZ

Co powinienem zainstalować? Dodam, iż mam możliwość uzyskania XP 32 bit oraz Visty również 32 bitowej. Komputer powstał z myślą o graniu w najnowsze gry typu Crysis, COD4

Z poważaniem, fck.

Do takiego sprzętu spokojnie możesz brać Vistę.

zdecydowanie szybciej pochodzi Ci na tym /Vista…polecam przy 4GB ramu edycje 64 bitową

Niestety, w piractwo nie zamierzam się bawić, a Windows będzie brany “na firmę”. Jedyne możliwości to Vista/XP x86

Poza tym, mam pewną osobistą niechęć do systemów x64. Używałem XP x64 ED. i była to jedna wielka porażka. Zapewne Vista śmiga o niebo lepiej niż owy Xp-ek, jednak tak czy owak nie mam możliwości zakupu wersji x64.

Z poważaniem, fck.

jeżeli zostaniesz przy systemie 32 bitowym tozapomnij o pełnym wykorzystaniu 4 GB ram ./… system wykryje tylko 3 GB z hakiem . ja bym jednak wybrał XP z powodu zdecydowanie lepszej stabilności .

Mam rozumieć, iż aby wykorzystać pełne 4 gb pamięci RAM, które zakupiłem jestem zmuszony do zakupu Visty w wersji 64 bitowej?

Przy tym sprzęcie tylko Vista 64 bitowa.

tia…xp stabilniejszy od visty… :mrgreen:

a i 4GB ramu zobaczy system po sp1…przynajmniej tak ma być

jak narazie Vista 32bit+SP1 Refresh nie widzi 4GB ram.

Po za tym fckmayday na twoim zestawie zainstaluj tylko i wyłącznie Viste 64bitową, na XP-ku się “zmarnuje” nie wykorzystasz swojeko kompa w 10%

czyli bill kłami z tym 4GB po sp1?? oj nieładnie…naskarżymy jego mamie :mrgreen:

Ok, w takim razie będę kombinował z wersją 64 bitową. Mam nadzieję iż urząd skarbowy nie przypieprzy się do tego, że komputer mam na firmę a windowsa już nie…

Z poważaniem, fck.

wybacz że spytam ale w czym problem wziąć winde 64 bitową zamiast 32 bitowej na firme ?

Na firmę zostały zakupione 2 komputery. Jeden z Windowsem XP drugi z Vistą x86. Jeśli zakupie 3 Windows na firmę, a formalnie nie będzie do niego komputera, może to wyglądać podejrzanie. A przynajmniej tak mi się wydaje. Podatek odliczam od osoby, a nie wliczam w koszty firmy.