Windows XP Dane i aktywacja

Czy we wszystkich wersjach XP jest aktywacja?

I drugie pytanie

Czy jesli mam teraz HE to da sie jakos zainstalowac pro bez utraty danych??

Nie

Tak

W legalnych systemach - tak.

acha dzieki

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 14:09

a jak ??

Aktualizacja systemu do wersji professional

W pierwszych wersjach XP Pro nie wymagał ani rejestracji ani aktywacji ,wadomo chcąc korzystać z uptade microsoftu należy sysytem zarejestrować choć nie koniecznie gdyż np.SP2 można kupić z jakąś gazetką komputerową a w tej chwili z witryny microsoftu można pobrać obraz ISO wszystkich dodatkowych poprawek również bez zarejstrowanego systemu, teraz podobno w nowszych wersjach XP Pro aktywacja jest konieczna .

Do tego zaloże nowy temat : )

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 14:18

*:slight_smile:

Kolego Zbych1 - to chyba mieliśmy różne wersje,bo moja wymagała legalizacji (rejestracji do 30 dni) - ale może się mylę to poprawić.

Robisz tak:

Uruchamiasz kompa z win xp he. Wkładasz płytkę z xp pro do napędu. Powinna się automatycznie uruchomić. Klikasz na Zainstaluj system. Powinien pojawić się kreatorek. W którymś momencie spyta sięo metodę instalacji a ty wybierzesz Uaktualnienie (aktualizację) :slight_smile:

A czy nie bedzie pózniej komp mulił???

Tak jak po instalowaniu sp2 na nie świeży system ?

Nie powinieneś odczuć, żadnej różnicy - nie będzie mulić :wink:

(przynajmniej ja takich problemó nie miałem)

Zawsze warto postawić świeży system - wcześniej zgrać dane.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Oczywiście, postawienie nowego systemu jest najlepszym rozwiązaniem, ale w tym przypadku naszemu koledze zależy na tym by żadne dane nie były kasowane.

Możesz też nagrać swoje ważne pliki na płytkach i zrobić formata. Świeży system będzie pracował sprawniej. Z tym “uaktualnianym” nie powinno być chyba problemów.

Cze wszystkim. Mam problem. Dostałem od kumpla orginalnego Windowsa XP w nieotwieranym jeszcze papierowym opakowaniu. Rzecz w tym że nie ma nigdzie klucza do tego Windowsa a system po miesiącu się wyłącza. Mógłby mi ktoś powiedzieć co mam teraz zrobić. Czy zrobić formata i wgrać pirackigo Windowsa czy może jest jakieś wyjście. Prosze o pomoc :frowning:

Jesli masz orginalnego to zadzwon do microsoftu

Chodzi ci pewnie o aktywacje

Otwórz opakowanie i poszukaj naklejki na której jest umieszczony klucz produktu. Z tego co pamiętam znajduje się ona w opakowaniu. :mrgreen:

oczywiscie że nie , i nie ma to nic wspolnego z tym czy system był “wcześniejszy” czy nie, wszytkie systemy HE i PRO było trzeba rejestreowac/aktywowac po 30 dniach od ich instalacji…

No właśnie nie jest tak do końca.

Dam przykład po formacie. Gdy pierwszy raz był install windowsa musiałem aktywować wina, za drugim razem po formacie system już o to nie prosił, a za trzecim razem po formacie znowu prosił o aktywację.

Tak więc to jest tak jakby widzimisię systemu :roll:

PS. na mym drugim komputerze oraz na kompie kuzynki jest dokładnie tak samo: raz chce aktywację, raz nie

http://www.microsoft.com/poland/windows … aLista.asp - przeczytaj proces aktywacji

a rejstrować to kto chce może bo nie jest to obowiązkiem , rejstracja pozwalanam na uzyskanie bezpłatnej pomocy technicznej na podstawie numeru klijęta :wink:

to znaczy że żaden orginalny Windows nie ma klucza tylko dzwoni sie do microsoftu i oni go podają?

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 22:19

klucza w środku nie ma jest tylko numer produktu i wersja