Windows XP Dane i aktywacja

(matiit) #1

Czy we wszystkich wersjach XP jest aktywacja?

I drugie pytanie

Czy jesli mam teraz HE to da sie jakos zainstalowac pro bez utraty danych??

(Bartekn77) #2

Nie

Tak

(JNJN) #3

W legalnych systemach - tak.

(matiit) #4

acha dzieki

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 14:09

a jak ??

(Bartekn77) #5

Aktualizacja systemu do wersji professional

(Zbych ) #6

W pierwszych wersjach XP Pro nie wymagał ani rejestracji ani aktywacji ,wadomo chcąc korzystać z uptade microsoftu należy sysytem zarejestrować choć nie koniecznie gdyż np.SP2 można kupić z jakąś gazetką komputerową a w tej chwili z witryny microsoftu można pobrać obraz ISO wszystkich dodatkowych poprawek również bez zarejstrowanego systemu, teraz podobno w nowszych wersjach XP Pro aktywacja jest konieczna .

(matiit) #7

Do tego zaloże nowy temat : )

Złączono Posta : 13.04.2006 (Czw) 14:18

*:slight_smile:

(JNJN) #8

Kolego Zbych1 - to chyba mieliśmy różne wersje,bo moja wymagała legalizacji (rejestracji do 30 dni) - ale może się mylę to poprawić.

(Bartekn77) #9

Robisz tak:

Uruchamiasz kompa z win xp he. Wkładasz płytkę z xp pro do napędu. Powinna się automatycznie uruchomić. Klikasz na Zainstaluj system. Powinien pojawić się kreatorek. W którymś momencie spyta sięo metodę instalacji a ty wybierzesz Uaktualnienie (aktualizację) :slight_smile:

(matiit) #10

A czy nie bedzie pózniej komp mulił???

Tak jak po instalowaniu sp2 na nie świeży system ?

(Bartekn77) #11

Nie powinieneś odczuć, żadnej różnicy - nie będzie mulić :wink:

(przynajmniej ja takich problemó nie miałem)

(JNJN) #12

Zawsze warto postawić świeży system - wcześniej zgrać dane.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

(Bartekn77) #13

Oczywiście, postawienie nowego systemu jest najlepszym rozwiązaniem, ale w tym przypadku naszemu koledze zależy na tym by żadne dane nie były kasowane.

Możesz też nagrać swoje ważne pliki na płytkach i zrobić formata. Świeży system będzie pracował sprawniej. Z tym "uaktualnianym" nie powinno być chyba problemów.

(Tomi000) #14

Cze wszystkim. Mam problem. Dostałem od kumpla orginalnego Windowsa XP w nieotwieranym jeszcze papierowym opakowaniu. Rzecz w tym że nie ma nigdzie klucza do tego Windowsa a system po miesiącu się wyłącza. Mógłby mi ktoś powiedzieć co mam teraz zrobić. Czy zrobić formata i wgrać pirackigo Windowsa czy może jest jakieś wyjście. Prosze o pomoc :frowning:

(matiit) #15

Jesli masz orginalnego to zadzwon do microsoftu

Chodzi ci pewnie o aktywacje

(Bartekn77) #16

Otwórz opakowanie i poszukaj naklejki na której jest umieszczony klucz produktu. Z tego co pamiętam znajduje się ona w opakowaniu. :mrgreen:

(Azpr) #17

oczywiscie że nie , i nie ma to nic wspolnego z tym czy system był "wcześniejszy" czy nie, wszytkie systemy HE i PRO było trzeba rejestreowac/aktywowac po 30 dniach od ich instalacji...

(aju) #18

No właśnie nie jest tak do końca.

Dam przykład po formacie. Gdy pierwszy raz był install windowsa musiałem aktywować wina, za drugim razem po formacie system już o to nie prosił, a za trzecim razem po formacie znowu prosił o aktywację.

Tak więc to jest tak jakby widzimisię systemu :roll:

PS. na mym drugim komputerze oraz na kompie kuzynki jest dokładnie tak samo: raz chce aktywację, raz nie

(pysiu) #19

http://www.microsoft.com/poland/windows ... aLista.asp - przeczytaj proces aktywacji

a rejstrować to kto chce może bo nie jest to obowiązkiem , rejstracja pozwalanam na uzyskanie bezpłatnej pomocy technicznej na podstawie numeru klijęta :wink:

(Tomi000) #20

to znaczy że żaden orginalny Windows nie ma klucza tylko dzwoni sie do microsoftu i oni go podają?

Złączono Posta : 17.04.2006 (Pon) 22:19

klucza w środku nie ma jest tylko numer produktu i wersja