Windows XP - długi start

Witam. Miałem zainstalowany Windows 2000, po jego odinstalowaniu, sformatowaniu partycji zainstalować chciałem XP, niestety, kiedy doszło do pierwszego uruchamiania system zaczął bardzo długo wstawać. Zajęło mu to około 3 godzin. Myślałem że to dysk. Wstawiłem nowy - nowa instalacja, dalej tak samo. Może pamięć RAM? Mieszałem kościami, wymieniłem je - dalej tak samo. Winsows 2000 chodził bez problemu. Bardzo proszę o wskazówki, co może być tego problemu przyczyną.

Pozdrawiam serdecznie

kpkrycho

A jakie parametry ma ten komputer? Bo Windows 2000 wymagał 64MB RAM-u, XP wymagał 128MB, XP SP2 wymaga 256MB, a do komfortowej pracy potrzeba 512MB. I co za procesor? Bo XP wymaga minimum Pentium 2.

Albo brakuje jakiś sterowników.

4GB RAM DDR1, Pentium 4 3.0 GHz, Płyta Gigabit.

Podmieniałem jeszcze kartę graficzną, dalej nic. Myślałem że to procek. Wymieniłem silicon, dalej nic.

pozdrawiam

Może tu tkwi problem - wyjmij połowę i spróbuj jeszcze raz.

Ile masz dysków twardych i w jaki sposób są podłączone?

Testowałem z 1GB, 2GB, 512MB. Testowałem oczywiście na innym zestawie pamięci RAM. Dysk IDEE 100GB. Testowałem na Windows XP bez SP, z SP2 i SP3. Zawsze to samo. Przypomnę że Windows 2000 chodził bez zarzutu. nie mogę wrócić do niego ze względu na dedykowany program. Płyta główna m\jest certyfikowana pod XP. Ale może cos na niej… Dla mnie zagadka :wink:

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane.

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health oraz koniecznie zawartość zakładki Info.

Wejdź w panel sterowania>wydajność i konserwacja>system> ogólne i zobacz co jest napisane na dole tam gdzie komputer, procesor i ram. Może coś z płytą i on nie widzi pamięci, i startuje z wirtualnej, jak miałem wirusa, zapełnił całą pamięć działo się to samo.

Bardzo Panom dziękuję za zaangażowanie. Płyta główna była nieco zwalona. Pozdrawiam

jeszcze dziękuję za pomoc