Windows XP - długie ładowanie systemu i NIC

Witam.

Komputer długo się ładuje i widać tylko logo WinXP i przesuwający się pasek ładowania i długo długo nic (system nie wystartuje). Jeśli chodzi o tryb awaryjny to nawet się nie włącza.

QQRyQ , ile czekasz na uruchomienie systemu? Od kiedy system tak długo się ładuje?

spróbuj zabootować kompa z płytki windows’a, uruchomić konsolę (klawisz “r”) i uruchomić polecenie:

chkdsk /r

poczekaj z 20 minut i jak skończy komp powinien się włączyć, po włączeniu kompa sprawdź, czy nie jest pozapychany i ma za mało miejsca na dyskach - jakby co odinstaluj troszkę lub powyrzucaj.

Nie ma żadnych obaw, że dane z dysku C: nagle zostaną usunięte?

Raczej nie, to polecenie sprawdzi Twój system plików pod kątem błędów i je naprawi. Dodatkowo przeszuka dysk na bad sektory.

Więcej o chkdsk

ja tak samo miałem… długie ładowanie a czasem nawet się włączał ale pochodził tak wolno ze w końcu sie wyłączył albo ja go wyłączyłem… po zdjęciu obudowy miałem spalone kondensatory na płycie wymieniłem pochodził dobrze miesiąc potem to samo i okazało sie ze dysk walnął. Zmieniłem dysk i wszystko ładnie gra. zerknij u siebie. nie wiem czy to samo masz ja mówię tylko ze takie same objawy ja miałem. Pozdrawiam :stuck_out_tongue:

Wyczyść c:/windows/Prefetch

To sa programy autostartu. Jak je wyczyścisz pasek przesunie sie z 3-5 razy nie więcej (mi 4,5).

Pozdrawiam

Udało się włączyć system po chkdsk /r ale system jest tak zawalony, że nawet czyszczenie HiJackiem nie pomogło na tyle aby działał sprawnie i dało się na nim pracować. Chyba pozostaje format…

no to pech, ale przynajmniej możesz sobie porobić kopie danych :wink:

Ewentualnie powiedzcie mi jeszcze co i w jakich folderach można pousuwać aby system trochę odpoczął i nabrał wigoru do pracy? :slight_smile:

QQRyQ , zainstaluj najlepiej CCleaner i on sam pousuwa zbędne rzeczy :stuck_out_tongue:

Zamknij też niepotrzebne procesy.