Windows XP - długie wyłączanie komputera

Witam.

1.Mam taki problem z moim Windows’em iż gdy wyłączam komputer to to trwa tak gdzieś z 5 min, zawsze się wyłączał góra 20 sekund, nie wiem co się stało.Nawet jak chcę się przelogować z jednego konta na 2 to samo się robi

2.Moim 2 problemem jest to iż jak mi się loguje moje konto na komputerze/użytkownik to tak z 1-2 min procesor wskazuje zużycie 100% nigdy tak mi się nie działo.Może to jest powiązane z moim 1 problemem.

Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

Pokaż logi z OTL :slight_smile: otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

Ustaw wg obrazka: http://www.wstaw.org/m/2010/02/02/OTL.png

Oto skan.

http://wklej.org/id/329095/

Dodane 06.05.2010 (Cz) 15:20

ref

Ściągnij i zainstaluj ten program(usługę), miałem taki sam problem:

User Profile Hive Cleanup Service

Dzięki to pomogło mi bardzo, a to moje 2 pytanie ?

Bo jak mi się załaduje mój profil na komputerze to mam cały czas proces ekran.exe na 100%, czy jest to spowodowane ładowaniem się aplikacji i procesów?

Ja miałem podobny problem zainstalowałem program CCleaner oczyściłem kompa i wyłączyłem wszystkie niezbędne programy z autostartu, po części przyspieszy start systemu :wink:

No ja cały czas używam go.

AdamS66 , edytuj te wartości

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\

Session Manager\Memory Management]

“ClearPageFileAtShutdown”=dword: 00000000

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control] “WaitToKillServiceTimeout”=" 500"

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\desktop]

“HungAppTimeout”=" 100"

“WaitToKillAppTimeout”=" 500"

“MenuShowDelay”=" 150"

“AutoEndTasks”=" 1"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\

CurrentVersion\Winlogon]

“EnableQuickReboot”=" 1"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\

CurrentVersion\Policies\Explorer]

“NoSaveSettings”=dword: 00000001

No i ustawiłem to co tutaj napisałeś i nie pomogło, ale czytałem w necie że to jest spowodowane 2 procesami dokładnie MsMpEng.exe i Ekrn.exe.

Ten 1 jest od Windows defender’a a ten 2 od ESET NOD32 no i one mi właśnie zużywaną te 100% procesora przez 2 minuty od chwili startu.Ten od ESET’s to podobnież skanuje pliki które są otwierane czy coś w tym stylu, a ten od Windows Defendera też cos tam skanuje.Mam takie pytanie, czy moge wyłączyć ten proces MsMpEng.exe i nic mi się nie stanie?

Jeżeli ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co można jeszcze wyłączyć, chodzi mi o procesy by przyśpieszyć uruchamianie to bardzo proszę o pisanie tutaj w tym temacie tych pomysłów.

Dodane 08.05.2010 (So) 10:14

Ref.