Windows XP długo się wyłącza


(Lrojekgime) #1

Problem ten wygląda następująco :

Gdy kliknę w przycisk "Wyłącz komputer" zamiast myszki pokazuje się klepsydra i muszę czekać około 2-3 minut , aż pokaże się okno w którym wybieram czy mam wyłączyć komputer czy zmienić użytkownika czy zrestartować.

Jak okienko sie pokaże to za każdym razem musze klikac przynajmniej 2x w opcję wyłącz komputer, aby komp zaczął się wyłączać. Wyłącza się około z 5 minut.

PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC. !


(SnykeShadow) #2

Zaleca się czyszczenie komputera ze zbędnych plików oraz defragmentację partycji systemowej. Następnie Start => Uruchom => wpisać msconig => zakładka ogólne => zaznaczyć uruchamianie selektywne. Następnie zakładka Usługi => Zaznaczyć Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft a następnie niepotrzebne wyłączyć. Kolejny krok to zakładka uruchamianie. Wyłączyć wszystkie programy, które nie są powiązane z systemem lub te, które uznasz za niepotrzebne.


(ADR1991) #3

Jeśli Ciebie zadowoli to możesz stworzyć sobie plik batowy z odpowiednią modyfikacją polecenia shutdown. Nie będziesz musiał czekać na pojawienie się okienka z wyborem interesującej opcji przy wyłączaniu komputera.


(Dimatheus) #4

Hej,

Przydatne może okazać się zainstalowanie usługi User Profile Hive Cleanup Service. Bardzo często długie wyłączanie komputera jest spowodowane brakiem zwolnienia profilu w czasie wylogowywania - usługa problem ten rozwiązuje.

Pozdrawiam,

Dimatheus