Windows xp do firmy oem czy box?

(kacprosz) #1

Witam

Mam maly problem wersją licecji windowsa xp który bedzie użytkowany w małej firmie.Otóz czytałem że od roku 2005 system w wersji "oem" wystepuje bez dedykacji sprzętowej czyli można go zainstalować na dowolnym komputerze czy to prawda? na allegro jest parę aukcji właśnie z takimi systemami. Szukałem w google informacji na ten temat ale jedni twierdzą tak a inni że jest inaczej,nie wiem juz kogo słuchać. I jeszcze jedno wiecie może ile kosztuję licencja na winde żeby można go było używać na dwa kompy??

dzięki wielkie za odpowiedzi

(fiesta) #2

Niestety tutaj się mylisz, jedynym ograniczeniem co do instalacji Home na firmie jest to ze nie bedzie pracować w sieci pod kontrolą domeny. Jeżeli mu na tym nie zależy może bez problemu brać wersję Home do firmy :slight_smile:

BOX również (chyba że zakupi wersję wielostanowiskową). Inną kwestią jest to że BOXa może przenieść na inny komputer, a OEM nie.

8)

(kacprosz) #3

dzięki za szybkie odpowiedzi :smiley:

co to znaczy że nie będę mogł pracować pod osłoną domeny? sory ,może to głupie pytanie nie znam się za bardzo na tym...

(fiesta) #4

Nie pod osłoną, tylko pod kontrolą.

(Radek68) #5

Minęło kilka dni, ale na kilka pytań odpowiedź nie padła, więc zamieszczę. A co.

Po pierwsze - co do licencji OEM "bez sprzetu" - tak, można taki system zainstalować na nowej licencji OEM. Wtedy (upraszczając) instalujący staje się producentem systemu i sam sobie świadczy pomoc techniczną. Jak rozpoznać taki system? Otórz po naklejce.

(Specjalnie wyciągnąłem z szuflady i sfotografowałem!)

Naklejka z wersją systemu "bez sprzętu"jest inna. Jaka? Ano taka jak po PRAWEJ stronie (win XP.)

Taka jak po stronie lewej (z WIN 2000) musiała być sprzedana z komputerem lub częścią niezbędną do działania.

Po drugie - Licencja na dwa "kompy" to DWIE licencje. Czyli kosztuje dwa razy więcej.

Pozdrawiam.

Radek

etykiety_2K_XP_800.jpg

(fiesta) #6

Niekoniecznie, może być jedna wielostanowiskowa i może być tańsza od kilku czy kilkunastu pojedynczych licencji.

Zresztą nie wiem czy naklejka na win 2k którą przedstawiłeś na fotce nie pochodzi z licencji na 2 komputery:

1-2 CPU

Jeżeli CPU jest tu rozumiane jako jednostka centralna.

(SilberPunkt) #7

1-2CPU oznacza to co oznacza, czyli licencję na 1-2 Central Processing Unit czyli 1-2 procesory w obrębie JEDNEJ stacji roboczej. Nie ma czegoś takiego jak wielostanowiskowa licencja OEM (a takie licencje są na fotografii).

:roll: