Windows XP doinstalowany do Win7 i problem z dyskiem C

Witam serdecznie

Klient zażyczył sobie doinstalować Windowsa XP, którego kiedyś miał, do Windowsa 7. Oba systemy są org w wersji prof. Sytuacja wygląda tak:

C: Partycja systemowa 100MB z Windows 7

D: Windows XP (zainstalowany)

E: Windows 7

F: Partycja z filmami.

Oryginalnie był dysk E z Win7 oraz F z resztą. Instalował to “kolega” klienta.

Dysk F i D był jeden, ale został podzielony na D i F, a na D jak widać jest XP. Problem, a raczej ciekawostka jest taka, że instalatory programów na Windowsie XP, widzą D:\program files\ jako domyślny folder instalacji. Problem jest z sterownikami, instalator domyślnie rozpakowuje je na 100MB dysk C. Czy da się to przestawić?

dzieki i pozdrawiam!

Mi tu wygląda, że jest wszystko OK, tak jak powinno być, chyba, że coś źle zrozumiałem. Napisz w skrócie jak chcesz żeby to wyglądało.

Partycja 100MB to nie windows 7 tylko chyba zarezerwowana dla systemu. To gdzie są rozpakowywane sterowniki nie ma znaczenia bo i tak się ich instalatory usuwa po zainstalowaniu, chyba, że ktoś zbiera śmieci, z resztą można je przenieść jakby co gdzie indziej.

Tak, 100MB to systemowa Windows 7. Wszystko działa jak należy, ale jedna rzecz, która mnie zaskoczyła, to instalator sterowników. Ściągam z strony producenta, samorozpakowujące się archiwum, uruchamiam, a on po chwili krzyczy, że mało miejsca na dysku. Patrzę, no tak, rozpakowało na partycję 100MB z Win7. Rozpakowałem to sobie oczywiście sam, tam gdzie potrzebowałem. Tylko zastanawia mnie czy to jeden taki przypadek, czy czegoś można podobnego można się spodziewać w innych sytuacjach.

:slight_smile:

Jeżeli cokolwiek chcesz zmienić z tych systemowych opcji to kliknij prawym myszy na ikonie mój komputer, wybierz właściwości, przejdź na zakładkę Zaawansowane i potem przycisk Zmienne środowiskowe i tam możesz kombinować. Zrobiłem ci zrzut z wirtualnego XP, tak to wygląda:

zmiennesystemowe.png

Problem jest tylko z instalatorem sterowników od Lenovo, który uparcie pcha wszystko na dysk C: (100MB z Win7) Reszta jest OK. Odnosnie zmiennych środowiskowych, wszystko jest przypisane do dysku d:

Dzieki i pozdrawiam

to pytanie powinno iść do Lenovo

po prostu jego programy/sterowniki mają już ustawioną dekompresje na C:

sam mam tak zrobione partycja bootująca w win7 tego nie widać(partycji) ale niestety w winxp tego się nie da wyłączyć zawsze będzie